Великий досвід. Нова глава посольства США в Києві
ua.korrespondent.net
Fri, 02 May 2025 16:37:00 +0300

Тимчасовою повіреною у справах США в Україні стане Джулі Девіс, яка наразі є американським послом на Кіпрі. В посольстві США в Києві, оголошуючи про призначення Девіс тимчасовою повіреною у справах в Україні, підкреслили, що вона буде наполегливо працювати над завершенням війни і припиненням кровопролиття, зміцнюючи двосторонні відносини та роблячи Америку і Україну більш безпечними, сильними і процвітаючими. Там також уточнили, що Девіс розпочне роботу в Україні 5 травня.
Добре знає регіон Рішення про призначення Девіс тимчасовою главою посольства в Україні прийняли президент США Дональд Трамп і держсекретар Марко Рубіо.
Девіс стане тимчасовою повіреною у справах США в Києві у надзвичайно важливий момент, коли ми рухаємося до укладення мирної угоди, щоб зупинити кровопролиття, зазначили в Білому Домі.
Девіс має 30 років досвіду роботи в дипломатичній службі США. В офіційній біографії на сайті посольства вказано, що Джулі Девіс раніше працювала послом у Білорусі та спецпосланцем у Литві, має досвід роботи в Грузії, Росії та Україні.
Крім того, дипломатка займала посаду заступника помічника державного секретаря з питань Західної Європи та ЄС у Бюро з питань Європи та Євразії, а також заступника постійного представника США при НАТО.
Зауважимо, що поки Девіс лише тимчасово очолить посольство США в Україні призначення посла вимагає схвалення Сенату, тоді як тимчасовий повірений у справах призначається адміністрацією президента.
Що з попереднім послом До цього послом США в Україні була Бріджит Брінк, про відставку якої стало відомо у квітні.
Видання Financial Times писало, що Бріджит Брінк вирішила залишити посаду на тлі посилення розбіжностей з адміністрацією президента Дональда Трампа.
Співрозмовники видання, знайомі з рішенням Брінк піти у відставку, сказали, що вона відчувала все більший тиск з боку високопоставлених осіб в адміністрації Трампа, які сумнівалися в її готовності підтримати їхню стратегію щодо України.
Білий дім і Держдепартамент не дали коментарів у відповідь на питання про політичні розбіжності між адміністрацією Трампа і Брінк.
Видання також пише про напруженість у робочих відносинах Брінк з президентом України Володимиром Зеленським, яка стала фоном для відставки, хоча і не була прямою причиною.
Західні дипломати в Києві називали Брінк однією з найактивніших публічних адвокатів України.
Один із них назвав її серйозним дипломатом з сильним характером, але тиск з боку офісів Трампа і Зеленського позначився.
FT провела перевірку постів Брінк у X до і після вступу Трампа на посаду 20 січня, яка показала явні зміни в її публічних заявах, особливо щодо Росії.
За 75 днів до інавгурації Трампа вона 53 рази критично висловлювалася про Росію і війну в Україні.
За 75 днів після цього вона опублікувала лише пять повідомлень з згадками про Росію, жодне з яких не покладало на неї провину за атаки на Україну.
Останні новини
