Треба встигнути за місяць: адвокат попередив чоловіків, щоб не стати ухилянтами
zk.znaj.ua
Fri, 02 May 2025 16:30:00 +0300

Якщо військовозобовязаний не згоден з рішенням військоволікарської комісії або вважає його незаконним, він має право оскаржити його у ВЛК вищого рівня.
Проте процедуру можна здійснити у визначені терміни, попереджає адвокат Юрій Айвазян на порталі Юристи.UA Військовозобовязані українці зобовязані проходити ВЛК за направленням ТЦК, а в деяких випадках і добровільно, формуючи направлення через Резерв.
При цьому громадяни не завжди погоджуються із вердиктом фахівців. Юрій Айвазян зазначив, що українці, які не згодні з укладанням військоволікарської комісії та вважають, що їх статус визначено неправильно, можуть оскаржити рішення, не доводячи справу до суду.
Проте терміни у такому випадку обмежені за часом. Рішення ВЛК можна оскаржити до військоволікарської комісії упродовж одного місяця, наголосив правозахисник.
Варто зазначити, що затягування проходження ВЛК чи ігнорування відповідного направлення може призвести до адміністративної відповідальності.
У таких випадках територіальний центр комплектування може накласти штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, знижка на те, чого не робив ТЦК вимагають добровільно сплатити штрафи за незрозумілі порушення.
Також наш портал інформував, у ТЦК визнали, що не мають права затримувати людей українці миттєво зреагували.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, штрафи отримають і заброньовані працівники, і підприємство за що покарає ТЦК.
Останні новини
