Європа має активніше працювати над санкціями проти російського металу – Fortune
glavcom.ua
Thu, 01 May 2025 14:36:00 +0300

Поки США ведуть активну роботу по припиненню війни в Україні, європейські союзники теж можуть показати, що налаштовані серйозно.
І посилити економічні санкції проти Росії, якій досі продовжують наповнювати бюджет, купуючи паливо та метали.
Про це йдеться у статті Метью Бойса і Джеймса К.
Глассмана для журналу Fortune.
Центр досліджень енергетики CREA повідомив, що імпорт викопного палива в ЄС з Росії у 2024 році склав 24 мільярди доларів це більше, ніж фінансова допомога Україні.
Ця залежність повинна припинитися.
Європейські країни використовують будьяку можливість торгувати з Росією, навіть коли ця торгівля послаблювала європейську безпеку і зміцнювала Москву, вказують автори.
Втім, енергетика не єдина прогалина в санкціях, яку Європа має усунути.
У минулорічному звіті American Enterprise Institute Кріса Міллера та Керолайн Новак було зроблено висновок, що обсяги російського експорту мінералів і металів залишаються в основному незмінними. ЄС запровадив винятки щодо таких російських сталевих ресурсів, як чавун і залізна руда, а високі квоти не зашкодили російським експортерам таких продуктів, як сляби.
Європейські країни закуповують російської металопродукції приблизно на 4 мільярди доларів на рік, підкреслює видання.
Посилення санкцій потребує консенсусу 27 країн ЄС, а такі країничлени, як Італія, Бельгія, Данія та Чехія, мають російські сталепрокатні заводи, які використовують російські метали.
Європейці можуть змусити продати ці російські заводи.
Або отримати метали з інших країн, включно з Україною, яка страждає подвійно.
Поперше, росіяни знищили багато своїх металургійних заводів, у тому числі 95річний металургійний комбінат Азовсталь у Маріуполі, один із найбільших у Європі.
А подруге, росіяни все ще продають на європейські ринки дешевший метал, витісняючи конкурентів, зауважили автори.
Як відомо, раніше видання УП провело розслідування і зясувало, що друга найбагатша людина РФ, власник Новоліпєцкого металургійного комбінату НЛМК Володимир Лісін веде активну співпрацю з підприємствами Росії, які виробляють ракети, дрони та ядерну зброю.
При цьому два заводи Лісіна продовжують спокійно працювати у передмісті Брюсселю.
А сам Лісін, попри тісну дружбу з Путіним не перебуває під санкціями ЄС.
Нагадаємо, раніше уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк заявив, що у 2023 році Росія експортувала до ЄС продукцію гірничометалургійного комплексу ГМК на суму 3 млрд, а за 9 місяців 2024 року ще на 2,1 млрд.
Тому санкційні винятки на деякі групи російських товарів, особливо на металургійну продукцію, мають бути скасовані.
Останні новини
