У «гормону задоволення» дофаміну є ще одна фунція: відкриття науковців
glavcom.ua
Thu, 01 May 2025 07:17:55 +0300

Група вчених із ПівнічноЗахідного університету США зробила дивовижне відкриття дофамін, відомий як гормон задоволення, відіграє головну роль у розпізнаванні загроз, адаптації до них та формуванні стратегій уникнення.
Як повідомляє Главком, результати дослідження, опубліковані в науковому журналі Current Biology, проливають світло на причини, через які одні люди успішно навчаються уникати небезпек, у той час як у інших подібна поведінка переростає в навязливість і провокує розвиток тривоги, депресії або обсесивного.
У ході експерименту вчені навчали мишей уникати неприємних впливів, реагуючи на попереджувальний сигнал.
Тварини мали змогу переміститися в безпечну частину клітини, перш ніж вони відчують дискомфорт.
Дослідники відстежували активність дофаміну у двох різних ділянках прилеглого ядра зони мозку, що відповідає за мотивацію.
Виявилося, що ці ділянки реагують на стрес порізному в одному рівень дофаміну підвищувався, в іншому знижувався.
Це відкриття показало, що дофамін не просто фіксує досвід, а динамічно адаптується до ситуації, допомагаючи мозку змінювати поведінку залежно від контексту.
Професор Талія Лернер, яка керувала проектом, пояснила Різні дофамінові сигнали відповідають за різні етапи навчання одні важливі на початку, інші коли поведінка вже закріпилася. Вчені припускають, що порушення в роботі дофамінової системи можуть лежати в основі психічних розладів, при яких поведінка, що уникає, виходить зпід контролю.
До слова, німецькі дослідники знайшли перші сигнали раку.
Нічна пітливість, різка втрата ваги, хронічні болі, тривале підвищення температури, ущільнення в тілі та постійна втома можуть вказувати на розвиток онкологічних захворювань.
Останні новини
