Україна в ООН: Ми хочемо миру, але не за будь-яку ціну
ua.korrespondent.net
Wed, 30 Apr 2025 03:51:00 +0300

Заступниця міністра закордонних справ України Маряна Беца у вівторок, 29 квітня, виступила на засіданні Ради Безпеки ООН, де назвала червоні лінії для Києва.
Вона наголосила, що Україна хоче миру як ніхто інший, однак не може прийняти його за будьяку ціну, передає Укрінформ.
Представниця України розповіла, що починаючи з 11 березня, коли США під час переговорів в Саудівській Аравії запропонували повне і беззастережне припинення вогню, росіяни скинули на Україну майже 8500 керованих авіабомб.
Росія відмовилася прийняти цю пропозицію США, підкреслила заступниця міністра.
Беца зазначила, що під час варварського обстрілу Києва 24 квітня, Росія використала балістичну ракету, вироблену в Північній Кореї.
Це ще одне свідчення злочинного характеру альянсу між РФ і Північною Кореєю.
Цей російськопівнічнокорейський звязок також загрожує безпеці всього ІндоТихоокеанського регіону, зауважила заступниця міністра.
Вона додала, що російська сторона активно займається вербуванням громадян Китаю через різні соцмережі.
За словами Беци, за час повномасштабної війни пошкоджено або зруйновані 218 тисяч цивільних обєктів, зокрема 1600 шкіл 200 зруйновано та близько 2000 медустанов 300 зруйновано.
Вона донесла до членів Радбезу позицію України щодо заяв російського очільника Володимира Путіна про оголошення триденного перемиря 810 травня.
Якщо Росія так сильно бажає припинити війну, то чому б не почати перемиря сьогодні Навіщо чекати 8 травня Ця пропозиція не має жодного стосунку до миру, сказала вона.
За її словами, це заявлено Кремлем з метою піару або щоб отримати додаткові тактичні переваги.
Вогонь можна припинити прямо зараз, а не лише для параду, додала вона.
Україна хоче миру як ніхто інший, наголосила Беца, однак ми не можемо прийняти мир за будьяку ціну.
Будьякі майбутні домовленості мають відповідати червоним лініям України, зауважила вона.
Поперше, Україна ніколи не визнає жодні тимчасово окуповані території України, зокрема Крим, російськими.
Подруге, не погодиться з жодним іноземним диктатом щодо структури, чисельності та інших характеристик збройних сил.
Потретє, ми не приймемо ніяких обмежень суверенітету України, нашої внутрішньої і зовнішньої політики, у тому числі щодо вибору альянсів, до яких ми хотіли б приєднатися, зазначила Беца.
При цьому тимчасове припинення вогню, якщо воно буде досягнуто, не повинне призвести до замороження конфлікту, а має стати кроком до міцного миру на основі справедливості.
Також українські діти, викрадені Росією, мають повернутися додому. Так само як і військовополонені та незаконно утримувані цивільні особи.
Суверенітет і територіальна цілісність не підлягають обговоренню.
Правосуддя не підлягає обговоренню.
Діти не підлягають обговоренню.
Мир без справедливості це не мир.
Це капітуляція, наголосила вона.
Беца зауважила, що Росія не хоче бачити Україну демократичною, вільною європейською країною, оскільки свобода це вірус для російського суспільства і загрожує диктатурі в Росії.
Заступниця міністра підкреслила, що агресія не повинна винагороджуватися, а агресорів не можна умиротворяти.
Будьяка спроба умиротворити РФ шляхом підриву фундаментальних принципів лише підштовхне до подальших порушень міжнародного права і створить дуже небезпечний прецедент для глобальної безпеки, пояснила вона.
На словами Беци, Україна продовжує сподіватися, що Сполучені Штати разом з іншими міжнародними партнерами активізують зусилля, спрямовані на те, щоб змусити Росію погодитися на повне і беззастережне припинення вогню.
Для припинення геноцидної війни й запобігання її повторення в майбутньому необхідні єдність і підтримка всього міжнародного співтовариства, сказала вона.
Нагадаємо, постійний представник Південної Кореї при ООН Джонкук Хванг заявив, що КНДР забезпечує РФ майже половиною боєприпасів.
Як повідомлялося, у вівторок Рада Безпеки ООН забралася через посилення російських атак на цивільне населення України. Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
