США та Мексика підписали важливі угоди, що послаблять торговельну напругу
www.rbc.ua
Tue, 29 Apr 2025 04:29:17 +0300

Сполучені Штати та Мексика уклали дві ключові сільськогосподарські угоди, що дозволило скасувати напругу в торговельних відносинах на тлі митних тарифів адміністрації Трампа.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Bloomberg.
між країнами на тлі переговорів, викликаних запровадженими Дональдом Трампом митними тарифами.
Згідно з домовленостями, Мексика зобовязалася постачати воду техаським фермерам після скарг США щодо невиконання умов багаторічної угоди.
Крім того, сторони домовилися про спільні заходи боротьби зі шкідником великої рогатої худоби новозеландським гвинтовим червяком на території Мексики, що дозволило уникнути можливих обмежень на імпорт американської худоби.
Ці домовленості свідчать про прагнення Мексики до співпраці зі США попри жорсткішу позицію адміністрації Трампа.
Це позитивний сигнал для Мехіко, яка прагне добитися скасування тарифів на автозапчастини, сталь та інші товари.
Згідно із заявою Міністерства сільського господарства США, уряд Мексики погодився передати воду з міжнародних водосховищ і збільшити частку США в стоці шести приток річки РіоГранде до кінця поточного пятирічного водного циклу, який завершується 24 жовтня цього року.
Домовленість базується на положеннях Водного договору 1944 року, відповідно до якого Мексика має передавати США 1,75 млн акрфутів води за пять років, тоді як США постачають 1,5 млн акрфутів води до Мексики з річки Колорадо.
Наразі точні обсяги короткострокового постачання води невідомі.
У заяві Міністерства сільського господарства Мексики зазначається, що країна погодилася на негайну передачу води, а також на додаткові поставки впродовж наступного сезону дощів для запобігання потенційному дефіциту наприкінці водного циклу.
Також у відомстві наголосили, що переукладання Водного договору 1944 року не вважається необхідним, оскільки його положення є вигідними для обох сторін.
Кризу вдалося подолати Стосовно боротьби з новозеландським гвинтовим червяком, обидві сторони повідомили про досягнення окремої домовленості, деталі якої наразі не розголошуються.
Раніше міністр сільського господарства США Брук Роллінз попереджала про можливе відновлення обмежень на імпорт худоби у разі недостатніх заходів боротьби зі шкідником, який становить загрозу для поголівя великої рогатої худоби.
Роллінз заявила, що під час робочого візиту до Огайо вона провела переговори з міністром сільського господарства Мексики Хуліо Бердеге, за підсумками яких було досягнуто згоди щодо спільних дій у цьому напрямку.
Бердеге у дописі на платформі X повідомив, що сторони погодили заходи, які відповідають інтересам обох країн і спрямовані на стримування та ліквідацію шкідника.
Нагадаємо, що в листопаді минулого року Міністерство сільського господарства США тимчасово призупинило імпорт великої рогатої худоби з Мексики після виявлення випадку зараження у штаті Чіапас.
Імпорт було відновлено у січні.
Президент Мексики Клаудія Шейнбаум дотримується політики уникнення конфронтації з адміністрацією Трампа, закликаючи до холоднокровного підходу у вирішенні двосторонніх торговельних питань, зокрема за допомогою прямих телефонних переговорів.
Завдяки такій тактиці Мексиці вдалося добитися часткового скасування тарифів.
Попри певні поступки, Мексика продовжує стикатися з тарифами на товари, які не підпадають під дію Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, а також на сталь, алюміній та окремі категорії автомобілів.
Уряд Шейнбаум висловлює впевненість у можливості подальшого зниження тарифів і успішного перегляду угоди між США, Мексикою та Канадою, запланованого на наступний рік, хоча переговори можуть розпочатися раніше.
Мита Трампа для Мексики На початку лютого адміністрація президента США Дональдр Трампа запровадила 25 мита на імпорт товарів з Канади та Мексики.
Рішення ухвалене на боротьбу з наркокартелями і розповсюдження фентанілу.
4 березня зазначені мита набули чинності, але Трамп знову відтермінував їх на місяць для Мексики.
У березні президент США заявив про намір послабити мита і домовитися за урядами цих двох країн.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
