МЗС озвучило партнерам позицію України щодо миру
ua.korrespondent.net
Mon, 28 Apr 2025 14:59:00 +0300

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна активно працює над досягненням миру разом з міжнародними партнерами, але цей шлях має ґрунтуватися на точній інформації та оцінках ситуації.
Про це глава МЗС поінформував на платформі X у понеділок, 28 квітня.
Сибіга акцентував, що Україна хоче миру більше, ніж хтонебудь у світі, і зазначив, що цей шлях має бути обґрунтований фактами.
Україна хоче миру більше, ніж будьхто інший у світі.
Ми ніколи не хотіли цієї війни, і ми хочемо, щоб вона закінчилася якомога швидше.
Ми наполегливо працюємо разом зі Сполученими Штатами, європейськими та іншими партнерами для досягнення миру.
І цей шлях повинен базуватися на точній інформації, припущеннях і оцінках, написав Сибіга в соціальній мережі.
Він також зауважив, що поширене припущення, ніби Росія може виграти війну, є хибним, оскільки воно ґрунтується на недооцінці України і переоцінці Росії.
Цей шаблон вже багато разів доводив свою хибність, але люди продовжують потрапляти в ту ж пастку, наголосив міністр.
За словами Сибіги, ситуація на фронті залишається напруженою, але Росія не змогла прорвати лінію фронту.
Росія не досягла стратегічного успіху на жодному з напрямків Російські наступальні дії минулого року і цієї зими здебільшого вичерпали себе.
Україна значною мірою стабілізувала лінію фронту і навіть відвоювала частину території, зазначив він.
Міністр підкреслив, що російські втрати є величезними.
Це найкривавіші квадратні метри, які захопила будьяка армія в сучасній історії, сказав він, додавши, що Росія змушена звертатися за допомогою до Північної Кореї.
Більше 12 000 солдатів Північної Кореї були задіяні в боях у Курській області, уточнив він.
Згідно з його оцінками, втрати Росії настільки великі, що Кремль не зміг реалізувати свої плани, зокрема, відвоювати Курську область, що мала стати швидким результатом.
Міністр також додав, що за три роки війни Росія втратила понад 950 000 солдатів, але не захопила жодного нового обласного центру в Україні з моменту вторгнення 2022 року, окрім Херсона, який було звільнено Україною.
Водночас Україна розширила свою оборонну промисловість, виробляючи 95 безпілотників, які за березень 2025 року знищили близько 77 000 російських цілей на фронті.
Ми вимагаємо тиску на Росію і чіткого посилення України, що позбавить Москву будьяких ілюзій про те, що вона може переломити ситуацію на свою користь, наголосив Сибіга.
Раніше стало відомо, що Україна не змінює своїх ключових позицій щодо завершення війни.
Тоді як поширені у ЗМІ мирні плани не відповідають дійсності.
Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що США передали Україні минулого тижня в Парижі односторінковий документ, який подали як остаточну пропозицію щодо мирного врегулювання.
Серед іншого, США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви в рамках потенційної мирної угоди.Після чого Дональд Трамп заявив, що за 11 років війни з Росією Україна втратила багато територій і повернути їх буде дуже складно.
Зокрема, це стосується Криму.
Президент Володимир Зеленський відповів, що Україна не визнає російської окупації Криму.
Свою чергою американський лідер заявив, що позиція Зеленського шкодять мирним перемовинам з Росією. Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
