Примусове утримання у ТЦК: коли це незаконно і що робити – ухилянтам виходу не буде
zk.znaj.ua
Mon, 28 Apr 2025 11:30:00 +0300

В умовах воєнного стану та загальної мобілізації не поодинокі випадки затримання військовозобовязаних громадян та доставки до ТЦК. Чи можуть людину утримувати проти її волі й що потрібно знати у таких випадках, розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі Юристи.UA. Правозахисник зазначив, що затримання та доставка до ТЦК вважається незаконною, якщо військовозобовязаний не перебуває у розшуку, а також мав при собі військовообліковий документ паперовий чи електронний. В такому випадку Вам треба терміново подавати заяву до ДБР у порядку ст.
214 КПК України.
Також можна викликати поліцію до приміщення ТЦК, де чоловік утримується, та заявляти про викрадення, заявив Юрій Айвазян. Водночас затримання буде абсолютно законним, якщо у чоловіка порушення військового обліку або у нього були відсутні облікові документи.
Однак навіть у такому разі утримувати у ТЦК можуть не більше 3 годин. Втім утримувати його там могли не більше 3 годин і у будьякому випадку до зясування особистості та встановлення відсутності порушень військового обліку, пояснив адвокат. Разом з тим Юрій Айвазян додав, що якщо такий громадянин не має підстав для відстрочки, то після доставки до ТЦК він не зможе уникнути мобілізації. Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація молоді чи буде зниження мобілізаційного віку Парламент поставив крапку у питанні.
Також наш портал інформував, втратив роботу, а бронювання залишилося кого не чіпатиме ТЦК навіть після звільнення.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК оновили склад та перевели 70 працівників на фронт громадськість не повірила своїм вухам.
Останні новини
