Скринінг законодавства України для вступу в ЄС завершиться восени - ЄК
ua.korrespondent.net
Wed, 23 Apr 2025 21:33:00 +0300

Процес скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС у межах переговорів про вступ України до Європейського Союзу досяг половини.
Про це повідомив речник Європейської комісії Гійом Мерсьє у відповіді на запит Європейської правди.
Станом на сьогодні завершено скринінг половини кластерів звіт за кластером 1 було передано до Ради ЄС 16 січня 2025 року звіти за кластерами 2 і 6 буде передано до Ради ЄС ще в період головування Польщі до кінця червня 2025.
ред.
скринінг решти кластерів буде завершено, а відповідні звіти надійдуть до Ради ЄС до кінця 2025 року під час головування Данії, зазначив речник.
Мерсьє підтвердив, що звіт щодо кластера 1 Засадничі питання вже передали до Ради ЄС.
Надання звітів щодо кластерів 2 Внутрішній ринок та 6 Зовнішні відносини очікується до завершення головування Польщі у ЄС, а завершення скринінгу загалом восени 2025 року.
Від початку переговорів про вступ Україна демонструє неабияку відданість, послідовно просуваючись у реалізації ключових реформ, попри те, що триває війна.
Комісія забезпечила найшвидший процес скринінгу за всю історію ми вже пройшли більше половини шляху, і процес має бути завершений восени 2025 року, зазначив Гійом Мерсьє.
Щодо відкриття переговорів по кластеру 1, речник наголосив на ключовій ролі Ради ЄС Зараз вирішальна роль належить Раді ЄС.
І серед державчленів ЄС існує консенсус щодо просування вперед до відкриття переговорів щодо кластера 12.
Коментуючи блокування з боку Угорщини, Мерсьє акцентував, що Комісія спільно з Польщею, котра головує у ЄС, працює над пошуком рішень.
Ми також маємо враховувати окремі занепокоєння, що існують у певних державахчленах.
Саме тому Комісія докладає особистих зусиль для сприяння діалогу між Угорщиною та Україною щодо становища угорської меншини в Україні, додав він.
На завершення Мерсьє зазначив, що з огляду на темпи, з якими відбувається скринінг, Комісія вважає, що всі кластери можуть бути відкриті вже цього року за умови схвалення з боку державчленів.
Нагадаємо, президент Литви Гітанас Науседа запропонував визначити 1 січня 2030 року як дату вступу України до Європейського Союзу.
Зауважимо, процедура ЄС визначає 35 переговорних розділів.
За ними Єврокомісія спочатку проводе офіційний скринінг відповідності законодавства України праву ЄС.
33 з 35 переговорних розділів згруповані в шість тематичних кластерів, тоді як розділи 34 Інституції та 35 Інші питання розглядатимуть окремо, поза кластерами.
Як відомо, Володимир Зеленський очікує, що Україну приймуть до Євросоюзу за час роботи нового складу Єврокомісії.
Єврокомісія заявила про безпрецедентну швидкість України на шляху до ЄС Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
