Зрив переговорів у Лондоні: що відомо
ua.korrespondent.net
Wed, 23 Apr 2025 15:36:00 +0300

У Лондоні в середу знизили рівень переговорів щодо України.
Перші дипломати США, України, Франції, Німеччини та Великої Британії відклали заплановану зустріч, звівши розмову про припинення війни до дискусій між своїми представника.
Протест Рубіо Переговори між офіційними особами зазнали збою, оскільки держсекретар США Марко Рубіо раптово скасував свою поїздку до Лондона.
Відповідно, неявка Рубіо призвела до скасування ширшої зустрічі міністрів закордонних справ України, Великобританії, Франції та Німеччини.
Хоча переговори пройшли на нижчому рівні, а міністр закордонних справ України Андрій Сибіга має провести двосторонню зустріч зі своїм британським колегою Девідом Леммі в Лондоні.
Чому стався збій Пониження рівня переговорів відбувається в критичний момент, лише через кілька днів після того, як президент США Дональд Трамп попередив, що Вашингтон може вийти з переговорного процесу, якщо найближчим часом не буде прогресу в угоді.
Трамп підвищив тиск у неділю, коли сказав, що сподівається, що Москва та Київ цього тижня домовляться про припинення війни.
Джерело, близьке до дискусій, повідомило Reuters, що зниження статусу поїздки відбулося після того, як Україна підготувала документ для європейців у вівторок, у якому говорилося, що не буде обговорень територіальних питань до повного та безумовного припинення вогню.
Джерело зазначило, що очевидна нервозність США може свідчити про те, що українська позиція не узгоджується з тим, про що представники Вашингтона домовилися з росіянами.
В свою чергу газета The Washington Post з посиланням на джерела заявила, що переговори у Лондоні були зірвані через небажання України віддати свої території, зокрема визнавати окупований Крим російською територією.
А Sky News додає, що це пряме зниження рівня дипломатії контрастує зі збільшенням тиску з боку президента США Дональда Трампа та його адміністрації на Київ і Москву щодо досягнення припинення вогню.
Складні пропозиції Деякі з пропозицій Вашингтона були неприйнятними не лише для Києва, а й для європейських країн.
Так, міністр закордонних справ Франції ЖанНоель Барро заявив у вівторок, що європейці детально розповіли Сполученим Штатам про аспекти своєї потенційної мирної угоди, які не підлягають обговоренню.
За словами дипломатів, крім Криму залишаються інші серйозні суперечки, включно з наполяганням Росії на скасуванні санкцій Європейського Союзу проти неї до завершення переговорів, проти чого рішуче виступає Європа.
Європейські дипломати також заявили, що підтримують пункт щодо створення нейтральної зони на Запорізькій АЕС.
Варто зазначити, що деякі ідеї Вашингтону не сподобаються і самій Москві.
Нагадаємо, що США не наполягають на вимогах Росії щодо демілітаризації України і не виступають проти європейських сил як частини майбутніх гарантій безпеки для України.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
