Три дні на угоду? Переговори про мир тривають
ua.korrespondent.net
Mon, 21 Apr 2025 23:12:00 +0300

Ситуація з переговорами про завершення війни Росії проти України змінюється з карколомною швидкістю.
То Дональд Трамп оголошує про те, що США вийдуть з переговорів, якщо найближчим часом не досягнуть результату.
То Росія оголошує так зване великоднє перемиря, яке сама, звісно, і не думає виконувати.
І ось Трамп обіцяє угоду між Україною і Росією вже цього тижня, а Путін і зовсім заговорив про двосторонні переговори з Києвом. Корреспондент.net зібрав усі перипетії переговорного процесу. Щедра пропозиція США План США щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною передбачає послаблення санкцій проти РФ у разі тривалого припинення вогню, стверджує агентство Bloomberg, повідомляють.
Пропозиція Штатів передбачає фактичне замороження війни, причому українські території, які зараз окуповані Росією, залишаться під контролем Москви, кажуть джерела агентства.
Пропозиція США також передбачає послаблення санкцій проти Росії і відкидає обговорення прагнення України стати членом НАТО, пише Bloomberg, зазначаючи, що джерела відмовилися розкривати інші деталі.
Один із чиновників, який говорив з Bloomberg на умовах анонімності, заявив, що згадані плани не будуть остаточним врегулюванням, а європейські союзники України не визнаватимуть її окуповані території російськими.
Сподівання Трампа На запитання про можливі деталі мирної домовленості, яку США пропонують укласти між Україною та Росією, Трамп пообіцяв оголосити повні деталі протягом наступних трьох днів.
Але у нас були дуже хороші зустрічі щодо України і Росії, додав він.
Пізніше, відповідаючи на запитання про можливість укладення такої мирної угоди цього тижня, американський президент відповів ствердно.
Є дуже хороший шанс, сказав Трамп.
Чекають реакції України США передали Україні та європейським союзникам пропозиції щодо завершення російськоукраїнської війни і очікують відповіді цього тижня, пише The Wall Street Journal.
Пропозиції, зокрема, передбачають потенційне визнання США анексії Криму у 2014 році та неприсоединення України до НАТО.
Тепер США, за даними видання, чекають відповіді Києва.
Він, як очікується, надійде на зустрічі американських, українських і європейських чиновників в Лондоні. У разі, якщо американська, європейська та українська позиції співпадуть, пропозиції можуть бути передані Москві.
Щоб чинити тиск на Україну і Росію, держсекретар США Марко Рубіо заявив у пятницю, що адміністрація Трампа може призупинити свої переговорні зусилля, якщо протягом наступних кількох тижнів не буде досягнуто прогресу у ключових питаннях.
У неділю чиновник Державного департаменту США назвав ідеї, представлені українцям, варіантами, які Київ має зважити, а не пропозицією прийняти або відмовитися.
Чиновник сказав, що список потенційних варіантів був наданий для обговорення та зворотного звязку.
За словами американських чиновників, Рубіо, Уіткофф і Келлог планують взяти участь у майбутній зустрічі в Лондоні.
Після цього Уіткофф може здійснити ще одну поїздку до Росії, хоча про неї не повідомлялося.
Володимир Зеленський заявив, що представники України, Великої Британії, Франції та США зустрінуться для обговорення мирного врегулювання війни в Лондоні 23 квітня.
Україна, Велика Британія, Франція, Сполучені Штати.
Ми готові рухатися і надалі максимально конструктивно, щоб досягти безумовного припинення вогню з подальшим забезпеченням встановлення реального і тривалого миру, відзначив він.
Що кажуть у Росії Володимир Зеленський заявив, що Україна досі пропонує Росії ввести мораторій на удари по цивільній інфраструктурі. З цією пропозицією український президент виступив ще під час так званого великоднього перемиря, однак Володимир Путін у понеділок відмовився її прийняти без умов. Російський диктатор заявив, що Москва має вивчити цю пропозицію і назвав виправданими удари по цивільних обєктах, якщо їх використовують у військових цілях. Справді, на Великдень не було повітряних тривог і були деякі ділянки фронту з тишею.
Тобто це можливо можливо, коли саме Росія йде на зменшення вбивств, сказав Зеленський.
Тим не менш, Україна зберігає свою пропозицію не наносити удари як мінімум по цивільній інфраструктурі.
І ми чекаємо чіткої відповіді з Москви.
Ми готові до будьякої розмови, як це забезпечити. У відповідь на пропозицію Києва утриматися від ударів по цивільних обєктах Путін заявив, що Росія має подумати і уважно все оцінити, подивитися на результати.
Останні новини
