Ключові виклики лідерства в бізнесі та перевірені методи їх подолання за допомогою коучингу
life.znaj.ua
Fri, 18 Apr 2025 19:20:00 +0300

Ганна Назаренко сертифікований бізнескоуч ICF, Senior Business Developer у міжнародній групі компаній Apercon Consulting Group www.apercon.com, експертка з розвитку топменеджерів, лідерства та команд, спікерка галузевих конференцій, учасниця журі профільних заходів і володарка кількох професійних нагород.
За плечима в Ганни понад 2500 годин executiveкоучингу з лідерами та Clevel зі східної Європи, Кіпру, США, Канади, Ізраїлю.
Ми зустрілися з Ганною, щоб поговорити не лише про лідерство та виклики, а й про людей, сенс і ті історії, які змушують серце битися частіше.
Що для вас самої стало справжнім професійним проривом за останні роки Чи є проєкти, які досі викликають посмішку і гордість Однозначно.
Мій основний фокус це продуктові та технологічні компанії.
Великі бізнеси, які розвиваються і у звязку з цим трансформують свою культуру, ментальність і підходи.
Один із масштабних кейсів останнього року програма розвитку лідерства для міжнародної ITкомпанії з розподіленими командами, понад 3000 осіб.
Ми зробили глибоку діагностику, побудували кастомну коучингову стратегію, і вже через півроку залученість команд зросла на 35, а продуктивність на 17.
І це не просто цифри, за ними стояли конкретні люди, які знову почали вірити в себе і в свою команду.
Ось такі моменти дійсно гріють.
Вас часто можна побачити в ролі експерта але як ви потрапили в цю спільноту, в коучинг, і що вам особливо подобається в таких проєктах Це почалося ще за часів моєї сертифікації у 2019.
Я стала членкинею Міжнародної Федерації Коучингу ICF, пізніше три роки була коучем і викладачем у CTEDU це американська школа підготовки коучів.
Я допомагала майбутнім фахівцям готуватися до ICFсертифікації, брала участь у конкурсах як суддя. Це не просто формальності це спілкування, обмін досвідом, зростання.
Для мене це як професійна сімя.
Саме там я навчилася дивитися глибше на людей, не зі своєї картини світу, а приймаючи і розвиваючи в собі готовність працювати з їхнім світосприйняттям і переконаннями.
Чи були моменти, коли ви відчували Ось заради цього варто було все починати О так.
Один із таких моментів повязаний із моєю книжкою A boy with the broken heart Хлопчик зі зламаним серцем, я її самостійно видала 2024 року в США.
Це коучингова книга для дітей і батьків, на яку надихнула історією мого сина Єгора.
Дитини з особливими потребами та вадами серця, й моїми особистими переживаннями.
Коли мені почали писати сімї, що завдяки цій книжці в них відбулася важлива розмова або вони зблизилися з дитиною я зрозуміла, що це саме те, заради чого все це створювалося Коли бачиш, як щось, що ти створив, стає поворотною точкою для чийогось життя усвідомлюєш воно того точно варте.
І я розумію, що позитивно можу вплинути не тільки на бізнес, а й на життя дітей, їхніх родин, батьків створити для кожного з них опору всередині себе і допомогти змінити їхнє життя на краще.
Дякую що поділилися таким особистим.
Ганно, а з якими проблемами найчастіше звертаються компанії, приходячи до коуча Найчастіші теми в роботі з компаніями і топменеджерами це мотивація співробітників, емоційне вигорання і, звичайно, лідерство.
Часто буває так людина працює 510 років, знає кожну деталь і особливість бізнесу, але не може реалізувати себе як лідер. Якщо компанія запрошує зовнішнього менеджера, це сильно бє по мотивації всередині команди.
Я завжди кажу не пізно і не рано розвивати своїх людей, потрібно просто робити це усвідомлено і системно.
Чому розвиток лідерських якостей це такий складний виклик Тому що бути профі у своїй справі та бути лідером це взагалі не одне й те саме.
Управління вимагає емоційного інтелекту, вміння делегувати, усвідомлювати, брати і розділяти відповідальність, водночас надихати, бачити сильні сторони команди.
І якщо цим не займатися, виникає той самий ефект мене не цінують.
А далі вигорання, текучість команди, провал проєктів.
Але є хороша новина лідерству можна навчитися.
Як саме компанії можуть допомогти співробітникам розкрити цей потенціал В Apercon ми працюємо з топменеджментом і розробляємо коучингові програми для внутрішніх лідерів. Саме ці лідери стають агентами змін усередині корпоративної екосистеми вони впроваджують трансформації та надихають цілі холдинги на розвиток і зміни.
Це не просто навчання це шлях.
Ми починаємо з діагностики, потім вибудовуємо індивідуальний план робота з коучем, сесії за Hogan, CliftonStrengths, менторство.
Допомагаємо людям повірити в себе, ідентифікувати та розвинути свої сильні сторони, вийти на новий рівень.
І це стосується не тільки менеджменту/управління іноді відкриття свого лідерства змінює всю траєкторію життя людини.
Які інструменти використовуєте найчастіше Рефлексія, зворотний звязок, тренінги з комунікації, рольові ігри, кейси, робота з конфліктами і делегування все це живі, практичні інструменти, які ми використовуємо, спираючись на реальні завдання конкретної людини і її компанії.
Ми не просто говоримо, треба бути лідером ми створюємо умови, в яких людина може прожити цей досвід, відчути свою роль і прийти до реального результату.
А як зробити так, щоб подібні програми дійсно вросли в компанію Усе починається з діагностики та прозорості.
Потрібно визначити цілі та зрозуміти, які компетенції важливі для бізнесу зараз.
Потім підібрати правильних коучів, які релевантні та мають досвід ефективної роботи в досягненні аналогічних цілей і потреб компанії.
Дуже важливо пояснити людям, навіщо це все.
І, звісно, заміряти результат.
Бізнес любить цифри, і я їх теж люблю.
Як оцінюєте ефективність, що ви впоралися Дивимося на мотивацію, залученість, текучість команди, продуктивність, якість комунікацій.
Усе це вимірюється.
Наприклад, використовуємо методику Адізеса PAEI, MBTI, Hogan.
Проводимо інтервю, кейси і бачимо, як людина зростає.
Буває, що за три місяці співробітник демонструє зростання, на яке раніше йшли роки.
Що б ви порадили компаніям, які тільки збираються зайнятися темою лідерства Почніть із тих, хто вже поруч.
У кожному колективі є ядро люди, які можуть стати лідерами, якщо їм надати підтримку.
Побудуйте зрозумілу систему розвитку, говоріть із людьми, відзначайте зростання.
Не потрібно чекати кризи, щоб долучитися до змін.
Лідерство це про довіру, бачення і роботу на випередження.
Дякую за розмову І нехай у кожної компанії будуть свої історії зростання, що надихають, адже саме вони і роблять бізнес живим.
Останні новини
