В Україні можуть змінити правила перевезення домашніх тварин: про що йдеться
www.rbc.ua
Thu, 17 Apr 2025 14:12:00 +0300

В Україні планують змінити правила перевезення домашніх тварин.
Проект відповідної постанови уряду оприлюднили для ознайомлення громадськості.
Про це повідомляє РБКУкраїна із посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій.
Про що йдеться у постанові Кабміну Нещодавно міністерство оприлюднило проект постанови Кабінету міністрів України щодо внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту до Правил транспортування тварин.
Проект постанови КМУ скриншот mindev.gov.ua Що пропонує змінити документ В цілому опублікована постанова уряду пропонує встановити вимоги до перевезення середніх собак вагою від 10 до 20 кг встановити вимоги до перевезення великих собак вагою від 20 до 45 кг встановити вимоги до перевезення собакповодирів встановити вимогу щодо обовязкової наявності оформленого належним чином ветеринарного документа на тварину для її перевезення чітко регламентувати права та обовязки учасників перевезень автомобільних перевізників, водіїв, пасажирів у частині перевезення домашніх тварин у салоні транспортного засобу.
Згідно з пояснювальною запискою, метою прийняття документа є впровадження чітких вимог щодо перевезення домашніх тварин у салоні автомобільного транспортного засобу. Це має сприяти підвищенню безпеки пасажирів, водіїв та самих тварин під час користування комерційним автомобільним транспортом.
Обовязки пасажирів, які подорожуватимуть із тваринами Згідно з документом, нові правила щодо перевезень мають стосуватися собак, котів, тхорів фреток, дрібних декоративних птахів, гризунів і кролів крім гризунів та кролів, призначених для виробництва харчових продуктів.
При цьому пасажир, який супроводжує тварину, зобовязується в усіх випадках забезпечувати дотримання санітарногігієнічних вимог під час перевезення забезпечувати їх усунення у разі порушення постійно перебувати з твариною впродовж всієї поїздки не залишати тварину наодинці не залишати тварину під наглядом сторонніх людей.
Що може змінитись для власників дрібних тварин Згідно із запропонованими КМУ змінами, допускається перевезення автомобільним транспортом у салоні транспортного засобу дрібних домашніх тварин малих собак та котів вагою до 10 кг кімнатних декоративних птахів.
При цьому домашні улюбленці повинні перебувати у спеціальних засобах для перевезення клітка, контейнер, ящик, кошик, рюкзак, сумка або інша ємність з водонепроникним абсорбуючим дном, які унеможливлюють пошкодження чи забруднення внутрішнього обладнання транспорту та речей пасажирів.
Перевезення може здійснюватися на руках у пасажира під місцями для сидіння на сусідньому сидінні за умови викупу сусіднього місця за вартістю проїзду дорослого пасажира та наявності абсорбуючих підстилок для захисту сидіння.
Як пропонують перевозити середніх і великих собак Середніх собак вагою від 10 до 20 кг та великих собак вагою від 20 до 45 кг пропонують дозволити перевозити за наявності намордника та повідка ланцюжка або ремінної привязки за умови викупу всіх місць, які розміщені єдиним блоком поруч із місцем пасажира супровідника собаки за вартістю проїзду дорослого пасажира.
Розміщення таких собак на місцях для сидіння забороняється тварина повинна перебувати на підлозі під місцями для сидіння за наявності абсорбуючих підстилок.
Супровідник зобовязаний забезпечувати нагляд за собакою з метою недопущення порушення спокою та безпеки пасажирів і персоналу перевізника.
Одночасно в салоні транспортного засобу дозволяється перевозити не більше однієї двох у разі супроводження однією людиною домашньої тварини, зазначеної у цьому пункті, йдеться у проекті постанови.
Тим часом собаки вагою понад 45 кг мають перевозитись за правилами перевізника на спеціально обладнаному транспорті.
Що відомо про умови перевезення собакповодирів Перевезення собакповодирів, які супроводжують осіб з інвалідністю, повинне здійснюватись за наявності намордника повідка ланцюжка або ремінної привязки.
Під час подорожі собакаповодир повинна знаходитись поруч із пасажиром, якого супроводжує утримуватись на короткому повідку ланцюжку або ремінній привязці.
Як можна подати зауваження та пропозиції до документа Згідно з інформацією Міністерства розвитку громад та територій, зауваження та пропозиції до проекту постанови КМУ приймаються впродовж одного місяця з дня його оприлюднення 15 квітня 2025 року.
Фізичні та юридичні особи а також їх обєднання можуть направляти зауваження та пропозиції на електронну адресу kharchenkomtu.gov.ua на адресу Державної регуляторної служби України.
Останні новини
