Розмова з Путіним про території: подробиці "угоди"
ua.korrespondent.net
Tue, 15 Apr 2025 21:27:00 +0300

Спеціальний посланник президента США Стів Віткофф 14 квітня заявив, що його нещодавні переговори з російським лідером Володимиром Путіним були переконливими і зосереджені навколо можливої мирної угоди на основі статусу пяти територій.
Подробиці перемовин Віткофф, який зустрічався з Путіним у СанктПетербурзі 11 квітня, описав зустріч як продуктивну, стверджуючи, що російський президент висловив бажання досягти постійного миру, хоча знадобився деякий час, щоб досягти цього пункту.
Він також додав, що мирна угода, яка зараз обговорюється, включає пять територій, маючи на увазі українські регіони, які зараз окуповані російськими військами, але підкреслив, що переговори виходять за рамки цього включаючи вимогу Москви, щоб Україна відмовилася від своєї заявки на членство в НАТО.
Це складна ситуація, що корениться в деяких реальних проблемах, що відбуваються між двома країнами, сказав Віткофф Fox News.
Я думаю, що ми можемо бути на порозі чогось, що було б дуже, дуже важливим для світу в цілому, додав він.
Про які території йде мова Хоча Віткофф не називав території прямо, він, схоже, мав на увазі Крим, анексований Росією в 2014 році, і частково окуповані Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області.
Нагадаємо, що Москва оголосила про анексію останніх чотирьох регіонів у 2022 році і вписала їх в свою так звану конституцію.
Сьогодні це офіційно підтвердив директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін.
За його словами, умови припинення війни передбачають визнання Росії у нинішніх територіальних кордонах, які прописані у конституції РФ.
Мирне рішення в Україні передбачає її безядерний статус, скасування дискримінаційних законів та визнання суверенітету кордонів РФ, сказав Наришкін.
Умови, на які Україна не піде Президент України Володимир Зеленський різко відкинув пропозицію визнати російськими окуповані території.
Для нас це червоні лінії визнавати будьякі тимчасово окуповані території російськими.
Ці представники Стів Віткофф ред.
обговорюють питання поза своєю компетенцією, заявив він і додав, що всі території України належать їй, адже в цьому полягає суверенність держави.
Водночас генсек НАТО Марк Рютте сьогодні під час спільного брифінгу із Зеленським в Одесі відмовився коментувати перемови США з РФ щодо територій України.
Думаю, це важливо, що пан Трамп розпочав перемови, бо ми бачимо, що дуже багато людей помирає, дуже багато міст руйнується, дуже багато атак.
І це дуже важливі зусилля.
Я вирішив не коментувати всі проміжні стадії цього проєкту та процесу, бо не хочу втручатися в це.
Ми надаємо допомогу ту, яку можемо, але на проміжних стадіях я не хочу коментувати, стверджує Рютте.
Занепокоєння у Вашингтоні Деякі офіційні особи США вже висловили занепокоєння щодо напрямку дипломатії адміністрації Трампа.
Газета The Wall Street Journal повідомила, що держсекретар Марко Рубіо та спеціальний представник з питань України Кіт Келлог закликають американського лідера протистояти територіальним поступкам Москві.
Незважаючи на заклики, Трамп все ж таки стає на бік Віткоффа, який стверджує, що Путін зацікавлений у досягненні мирної угоди, пише видання.
Як повідомляє Reuters, Віткофф сказав Трампу, що визнання російського контролю над чотирма частково окупованими регіонами було б найшвидшим способом забезпечити припинення вогню.
Такий підхід відображає вимоги Кремля та викликав занепокоєння серед союзників Києва.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
