Як супутники допомагають нам уникнути ДТП: що потрібно знати водіям
www.rbc.ua
Tue, 15 Apr 2025 19:15:00 +0300

Дорожньотранспортні пригоди щорічно забирають близько 1,19 мільйона життів, за даними Всесвітньої організації охорони здоровя.
У відповідь на це зявляються ініціативи на кшталт Vision Zero, мета яких повністю усунути смертність унаслідок ДТП у всьому світі.
Про це повідомляє РБКУкраїна проект Styler з посиланням на сайт Всесвітнього економічного форуму The World Economic Forum.
Еволюція технологій безпеки на дорогах Як супутники роблять дороги безпечнішими Подолання викликів і погляд у майбутнє Хоча традиційні заходи забезпечення безпеки на дорогах такі як світлофори, включно з розумними, відіграють свою роль, сьогодні цього недостатньо.
Тепер зявилася супутникова технологія безпеки дорожнього руху революційний підхід, який змінює те, як ми відстежуємо, управляємо та запобігаємо ризикам на дорогах.
З розвитком платформ управління дорожнім рухом і систем виявлення інцидентів на базі ШІ зявилося безліч інновацій, які вже відіграють важливу роль у зниженні кількості загиблих і важко поранених.
І тепер безпека дорожнього руху буквально виходить на новий рівень.
Деякі експерти вважають, що це найзначніше досягнення в галузі безпеки з часів винаходу ременя безпеки.
Еволюція технологій безпеки на дорогах Десятиліттями безпека на дорогах будувалася на реактивних заходах аналіз аварійнонебезпечних ділянок, патрулювання, відеоспостереження.
Але ці підходи мають обмеження вони залежать від наземної інфраструктури, не охоплюють усе в реальному часі і часто дають інформацію вже після аварії.
Супутникові технології змінюють правила гри.
За допомогою геопросторових даних, високоточного супутникового зображення і підключення в реальному часі ми можемо перейти до проактивного підходу.
Замість того, щоб чекати аварії, ми можемо передбачати, запобігати, знижувати ризики та ефективно управляти ситуацією.
Програма Європейського космічного агентства BASS Business Applications and Space Solutions досліджує можливості використання космічних технологій.
Компанія Valerann, що спеціалізується на управлінні дорожнім рухом, підтримає розробку платформи на базі ШІ та супутникових даних для моніторингу трафіку і виявлення інцидентів, спрямованої на підвищення безпеки та ефективності на рівні всієї дорожньої мережі.
Ініціатива відповідає цілям програми BASS зі створення інноваційних сервісів на базі космічних технологій і даних у ключових галузях, включно з транспортом.
Також проект підтримує стратегію EU Global Gateway, орієнтовану на стійке, екологічне та ефективне управління міжнародними транспортними коридорами.
Майбутня система запропонує критично важливі функції для управління національними дорожніми мережами комплексний моніторинг трафіку та обєктів інфраструктури, управління ризиками та поліпшення реагування на інциденти.
Крім того, вона дасть змогу відстежувати рух у реальному часі навіть на сільських дорогах, де часто відсутні сучасні системи моніторингу.
Інвестиції в моніторинг руху в режимі реального часу як на автомагістралях, так і в сільській місцевості однаково важливі вони покращують безпеку, підвищують ефективність і прискорюють реагування на НП.
Супутникова навігація, отримана з мобільних і автомобільних додатків, відіграє тут ключову роль.
Як супутники роблять дороги безпечнішими Моніторинг руху та виявлення загроз у реальному часі Супутникові зображення високої роздільної здатності в поєднанні з ШІ дають змогу відстежувати затори, аварійні ділянки та небезпеки від зсувів і повеней до пошкодженої інфраструктури.
Це дає можливість державним органам і центрам управління заздалегідь попереджати водіїв і коригувати рух.
Покращена навігація та допомога водіям GPS вже змінив навігацію, але нові супутникові технології забезпечують ще більш точне ведення по смугах, сповіщення про загрози та коригування маршрутів у реальному часі, знижуючи ризик людської помилки однієї з головних причин ДТП.
Ефективне реагування на аварії Під час ДТП кожна секунда на рахунку.
Супутники допомагають точно визначити місце події, навіть у важкодоступних районах.
Завдяки вбудованим в авто телематичним системам, сигнал лиха може бути автоматично відправлений до екстрених служб.
Розумна інфраструктура та предиктивне обслуговування Поганий стан доріг ще одна причина аварій.
Супутники дають змогу безперервно відстежувати стан дорожнього полотна і виявляти знос до того, як він стане критичним.
Це дає змогу проводити профілактичний ремонт і економити бюджет.
Безпілотні авто і шлях до нульової смертності Майбутнє за автономним транспортом.
Самокеровані автомобілі залежать від супутникових даних для точного позиціювання і взаємодії з інфраструктурою.
Це наближає нас до світу без ДТП, адже на людський фактор припадає 94 усіх аварій.
Подолання викликів і погляд у майбутнє Звісно, супутникові технології безпеки доріг не позбавлені викликів захист даних, конфіденційність і масштабованість потребують уваги.
Але вигоди значно переважують ризики.
Щоб реалізувати потенціал супутників повною мірою, необхідна співпраця між державами, технологічними компаніями і транспортними відомствами як наземними, так і космічними.
Інвестиції в геоаналітику, звязок у реальному часі й ухвалення рішень на основі ШІ прокладуть шлях до розумніших і безпечніших доріг у всьому світі.
Сьогодні безпека на дорогах це не просто табло з попередженням.
Супутникові технології стають новим захисником наших доріг, надаючи дані в реальному часі, прогнози та життєво важливі інновації.
Вас може зацікавити Як повернутися назад у часі в Google Maps і побачити старі вулиці Ці 5 GPSгаджетів допоможуть завжди бути в курсі, де знаходиться ваш автомобіль Що таке квантова навігація і чи здатна вона стати альтернативою GPS
Останні новини
