Не випадково: чого прагне російський диктатор, убиваючи українських дітей
ua.korrespondent.net
Tue, 15 Apr 2025 18:00:00 +0300

За межею допустимого Україна ще не оговталася після російського ракетного удару 4 квітня по Кривому Рогу, внаслідок чого загинули 20 людей, серед них 9 дітей, а 13 квітня російська армія завдала удару двома балістичними ракетами по центру Сум, забравши життя у 34 осіб, серед яких двоє дітей.
Незважаючи на ініціативи президента США Дональда Трампа відносно мирних перемовин між Україною та Росією, Путін, схоже, не має наміру повертатися до переговорного процесу.
Спецпредставник президента США Кіт Келлог зазначив, що ракетний удар по Сумах свідчить про те, що Росія переступає всі межі допустимого.
Як пише Sky News, Росія ще до початку повномасштабної агресії продемонстрував зневагу до норм цивілізованої поведінки. Нинішні дії Кремля, на її думку, спрямовані на те, щоб висміяти дипломатичні ініціативи США, які намагаються налагодити діалог між Києвом і Москвою.
Видання підкреслює, що Путін не зважає на можливе охолодження стосунків із Трампом, який раніше ставився до нього досить прихильно.
Ймовірно, російський лідер демонструє силу, намагаючись змусити США відступити зі своїми ініціативами.
Зрозуміло, що атаки на цивільні обєкти серйозно впливають на моральний стан українців.
То ж, за відсутності військових успіхів, РФ не припиняє атак на цивільне населення.
Можливо, метою є виснаження Трампа для того, щоб змусити його втратити інтерес до конфлікту.
Інший можливий мотив це впевненість Путіна в тому, що Трамп настільки зацікавлений у налагодженні відносин із Москвою, що мирні жертви в Україні для нього не мають великого значення.
Прагнуть досягти ефекту Бучі На думку політтехнолога Олега Постернака, висловлену виданню Фокус, останні ракетні атаки по Кривому Рогу та Сумах здійснені для того, щобзанурити українців у стан відчаю та гніву Ніякого військового тактичного чи стратегічного значення останні ракетні атаки по Кривому Рогу та Сумах не мають.
У виконавців ударів психогенний задум.
Мета формування масового психозу і почуття вендети.
Гнів та ненависть обєктивний і природний стан українців, який зараз щиро ретранслюється через засоби комунікації емоційні розмови, дописи, коментарі тощо.
Вони створюють дуже напружене поле тиску на чинну владу, яка під впливом обставин повинна зайняти безкомпромісну та агресивну позицію, наприклад, щодо переговорів із Путіним та РФ, зазначає Постернак.
Він додає, що росіяни та Путін хотіли б, щоб ініціатива зі зриву мирного треку належала саме українцям.
Для цього вони, можливо, й вирішили поставити Україну в стан експресивної відмови, тобто повторити ефект Бучі, під моральним тиском якої були припинені стамбульські переговори.
За його словами, емоційно вражаючі події повинні односторонньо змусити Зеленського і українську владу піддатися емоційній хвилі розжареного гнівом суспільства й артикулювати жорстку риторику та позицію відплати, що виключає натяки на мир.
Пропагандисти не сплять Частиною навмисної стратегії залякування, яку Москва використовує у своїй психологічній війні проти України, назвав військовий експерт Олександр Мусієнко подвійний ракетний удар по Сумах.
Він сказав про це в ефірі національного телемарафону Єдині новини.
За словами Мусієнка, використання балістичних ракет, особливо з касетною начинкою, свідчить про чіткий розрахунок на великі втрати серед людей або техніки.
Адже такі ракети зазвичай призначені для ударів по відкритих місцях, де зосереджені війська, а не по густонаселених міських районах.
Коли такі боєприпаси застосовують у місті, де перебуває багато цивільного населення, це майже гарантовано призводить до великої кількості загиблих та поранених.
Командування Росії це прекрасно розуміє їхні дії є усвідомленими, сказав експерт.
Він звернув увагу на те, що метою таких атак є терор і психологічний тиск.
Подібну логіку окупанти застосували й під час нещодавнього обстрілу Кривого Рогу, де також загинуло багато мирних людей.
Мусієнко вважає, що РФ діє відповідно до того, що написано в їхніх військових підручниках для придушення спротиву необхідно зламати моральну стійкість населення.
На окупованих територіях це досягається репресіями, внаслідок яких зникають перш за все активісти та патріотично налаштовані громадяни, що позбавляє суспільство організованого опору.
А ті території, які перебувають під контролем України, країнаагресор обстрілює, провокуючи втрати серед цивільних і руйнування інфраструктури.
З початку повномасштабної війни Росія завдала понад тисячу ударів саме по цивільних обєктах житлових будинках, лікарнях, обєктах критичної інфраструктури.
Це терор у чистому вигляді, підкреслив Мусієнко.
За його словами, обстріли росіянами українських територій відбуваються з застосуванням різного озброєння ракет, дронів, далекобійної артилерії.
Окрім того, в російській концепції війни йдеться про те, що коли не вдається досягти результатів на фронті потрібно тиснути на тил, щоб морально зламати населення і змусити його втратити віру в перемогу.
Російська воєнна методичка також рекомендує фізичні атаки супроводжувати інформаційними кампаніями.
Тому російська пропаганда активно намагається перекласти відповідальність за трагедії в Кривому Розі та Сумах з агресора на українську владу, сіючи недовіру, паніку та розчарування.
Виконуючи ці рекомендації, російські пропагандисти активно навязують українському суспільству думку про те, що ніхто його не захищає, не попереджають про небезпеку, приховують правду.
Усе це інструменти для досягнення деморалізації, щоб у людей зявилося бажання припинити війну будьякою ціною, не розбираючись, хто її розпочав, пояснив експерт.
Мусієнко також зазначив, що Росія ретельно моніторить інформацію про те, як світ реагує на її криваві атаки.
І якщо реакція млява або запізніла, Кремль робить висновки та повторює подібні злочини.
Яскравий приклад теракт у Кривому Розі, невдовзі після якого окупанти зухвало атакували Суми.
Галина Гірак
Останні новини
