Нардепка пояснила, як держава виявляє «ухилянтів» від сплати податків за онлайн-продажі
glavcom.ua
Tue, 15 Apr 2025 12:35:42 +0300

Державна податкова служба активно відстежує можливих ухилянтів від сплати податків за онлайнпродажі, зокрема через соцмережі, маркетплейси та телеграмканали.
Як передає Главком, про це повідомила народна депутатка від Слуги народу, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга ВасилевськаСмаглюк у коментарі Ранок.Live.
За її словами, увага податкової зосереджена на тих, хто щомісяця продає сотні однакових нових товарів на мільйони гривень, не сплачуючи податки.
Йдеться про продажі, які не є реалізацією вживаних чи особистих речей.
За тими планами, які має податкова служба, вона зацікавиться тими субєктами господарювання, або фізичними особами, які не сплачують податки або торгують в сіру, тільки якщо ці продажі сягають сотень на місяць і це є однорідний товар, наприклад, телефони, навушники, чи якісь гаджети, чи будьщо, що не було у вжитку, є новим, не є особистими речами тієї людини, яка їх продає, і обсяги заробітку цієї людини перевищують затрати податківців на виявлення таких осіб.
Тобто мова йде про ухилення на мільйони гривень, що місяця.
Менші ціни не зацікавлять нашу податкову службу, пояснила депутатка.
Виявити таких продавців допомагають дані, які надходять через реєстратори розрахункових операцій РРО.
Саме на основі цих документів податкова може відстежити фінансові потоки та зрозуміти, хто реалізує товари без належної звітності.
Крім того, податкова використовує відкриті джерела, включно з інформацією із соцмереж, телеграмканалів та платформ онлайнторгівлі.
Якщо рівень доходу продавця співмірний із затратами на його виявлення, ДПС може надіслати повідомлення чи ініціювати перевірку.
У нас є система, яка обліковує ті документи, які генерує РРО реєстратор розрахункових операцій.
Саме з цих даних податкова і може бачити певні потоки, які йдуть через маркетплейси від певних фізосіб, або субєктів господарювання.
Відтак, саме цей інформацій і буде основним джерелом для податкової, для вжиття заходів з перевірки, чи заплатила та особа податки з того, що вона реалізувала.
Окрім цього джерелами інформації для податкової можуть бути відкриті дані це, наприклад, якщо хтось продає щось у великих обсягах, через соцмережі, телеграмканали, маркетплейси.
Податкова може цим зацікавиться, якщо обєм того, що людина заробляє і не сплачує податки співвідносні з тими затратами, які податкова мусить витратити для того, щоб таку особу виявити, написати її лист щастя, чи щось інше, зазначила ВасилевськаСмаглюк.
Нардепка також додала, що навіть без посилених заходів щодо онлайнпродажів, податкова вже перевиконала план з надходжень до держбюджету на 36 млрд гривень.
Нагадаємо, податкова не штрафує продавців з Olx, Prom.ua, соцмереж та інших платформ за продаж особистих речей онлайн.
Інформація про автоматичне відстеження всіх грошових переказів неправдива.
Про це повідомляє Главком з посиланням на Державну податкову службу України ДПС.
Раніше у мережі поширилися інформація про те, що Мінфін планує підвищення податків для ФОП.
Однак ця інформація не відповідає дійсності та має маніпулятивний характер.
До слова, з 2020 року в Україну було ввезено 272 млн міжнародних посилок.
При цьому ввізне мито було нараховане лише на 0,75 відправлень.
Про це повідомляє Главком із посиланням на Опендатабот.
Останні новини
