Чому у Софії Київській майже не проводять богослужіння: важливе пояснення
www.rbc.ua
Sun, 13 Apr 2025 17:57:18 +0300

Наразі у Софії Київській богослужіння проводять вкрай рідко.
Це робиться виключно для збереження памятки архітектури.
Про це в інтервю РБКУкраїна розповіла генеральна директорка заповідника Софія Київська Неля Куковальська.
Вона пояснила, що коли в соборі збирається багато людей, то різко підвищується температурний і вологісний режим. Це шкідливо для монументального живопису ХІ ст.
Тому ми намагаємось обмежити кількість людей у соборі, бо його треба берегти, сказала Куковальська.
Спеціалісти підсвічують фрески спеціальним світлом середньої шкали, оскільки звичайне має ультрафіолет і інфрачервоні промені, через які фарба вицвітає, розповіла генеральна директорка заповідника.
Навіщо вчені досліджували мікроби на фресках Софії У 2023 році українські мікробіологи разом з іноземними колегами дослідили мікробні пошкодження фресок Софії Київської.
В НАНУ зазначили, що останніми роками на фресках зявилися плямисті ураження.
На основі отриманих результатів вчені планували розробити ефективні способи боротьби з мікробними пошкодженнями розписів собору, а також створити нову методику консервації національної памятки.
Інші унікальні фрески У 2017 році в Одесі в будівлі, яка є памяткою архітектури Селянський банк 1914 року побудови, архітектор Юрій Дмитренко, виявили фрески на стіні холу під штукатуркою, що облупилася через погані погодні умови.
Виявилося, що їх створили в 1928 році відомий український художникмонументаліст Михайло Бойчук і представниця групи бойчукістів Антоніна Іванова.
Пізніше, у 30х роках ХХ століття, фрески були зафарбовані на вимогу радянської влади.
Останні новини
