Обмін ув'язненими. США фліртують з Росією
ua.korrespondent.net
Thu, 10 Apr 2025 23:29:00 +0300

В АбуДаби ОАЕ в четверг відбувся обмін увязненими між Росією та США.
Росія передала американським властям Ксенію Кареліну Гавана, засуджену за статтею про державну зраду, а США у відповідь звільнили Артура Петрова, обвинуваченого в незаконному експорті мікроелектроніки.
Розширення контактів Як зазначає Wall Street Journal, обмін увязненими відбувся на знак продовження зміцнення довіри між Москвою та Вашингтоном і розширення контактів спецслужб двох країн. З боку США в переговорах брав участь голова ЦРУ Джон Реткліфф, з посиланням на джерела повідомило видання, з боку Росії неназваний високопосадовець розвідки. ЦРУ подякувало владі ОАЕ за посередництво в проведенні обміну.
Від імені російських властей це зробила ФСБ.
Кого обміняли Ксенія Кареліна, яка має громадянство США та Росії, була засуджена до 12 років позбавлення волі в серпні минулого року.
Свердловський обласний суд визнав її винною у державній зраді за пожертвування в розмірі 51,8 доларів в американоукраїнський благодійний фонд.
Дівчину затримали в січні 2024 року в Єкатеринбурзі, куди вона прилетіла з ЛосАнджелеса, щоб навідати родичів.
Спочатку їй призначили адміністративний арешт, звинувативши в дрібному хуліганстві, а потім висунули обвинувачення у державній зраді.
Дівчина зробила переказ в заснований у США фонд гуманітарної допомоги українцям Razom for Ukraine в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Напередодні обміну Кареліна була помилувана, повідомила ФСБ.
У звільненого американською стороною Артура Петрова також два паспорти Росії та ФРН.
Він був арештований в серпні 2023 року на Кіпрі за запитом Вашингтона і через рік екстрадований до США.
Петров обвинувачувався в участі в схемі закупівлі мікроелектроніки американського виробництва, що підлягає експортному контролю з боку США.
За версією обвинувачення, він і ще двоє росіян обманним шляхом закуповували у американських дистрибюторів великі партії мікроелектроніки військового призначення, приховуючи, що ці компоненти призначалися для Росії. За 11 пунктами обвинувачення Петрову світило до 160 років тюрми. Не перший обмін В лютому цього року відбувся перший обмін увязненими між Москвою та новою американською адміністрацією.
Тоді спецпосланець Дональда Трампа на Близькому Сході Стів Уіткофф особисто прилітав до Москви, щоб повернути на батьківщину 63річного шкільного вчителя Марка Фогеля, засудженого в Росії за обвинуваченням у контрабанді наркотиків.
Вашингтон у відповідь звільнив російського підприємця Олександра Винника, якого в США обвинувачували в відмиванні мільярдів доларів через криптобіржу ВТСе.
Фогель пробув у увязненні близько трьох з половиною років, а Винник більше семи він був арештований за запитом ФБР в Греції влітку 2017 року.
1 серпня минулого року, коли президентом США ще був Джо Байден, між Росією та країнами Заходу зокрема, США відбувся масштабний обмін увязненими, в рамках якого були звільнені одразу 26 осіб.
Москва тоді передала Заходу 16 осіб, включаючи журналіста Евана Гершковича та політика Володимира КараМурзу, а російській стороні передали десять осіб, в тому числі спецназівця ФСБ Вадима Красикова, засудженого в Німеччині на довічний термін за справою про вбивство.
Останні новини
