Березень встановив у Європі небезпечний температурний рекорд: чим це загрожує
www.rbc.ua
Wed, 09 Apr 2025 07:52:00 +0300

Березень 2025 року став найспекотнішим за всю історію спостережень у Європі.
Науковці всерйоз стурбовані ситуацією, що складається у цій частині світу.
Про це повідомляє РБКУкраїна із посиланням на Sky News.
Що відомо про кліматичний рекорд березня Згідно з даними Служби зміни клімату Європейського Союзу Climate Copernicus минулий місяць березень 2025 року став найспекотнішим березнем за всю історію спостережень у Європі.
Середня температура повітря на континенті була на 2,41C вищою за останній середній показник у березні 19912020 рр..
Крім того, березень 2025 року став 20 місяцем за останній 21 місяць, коли середньосвітова температура повітря на поверхні планети була більш ніж на 1,5C вищою доіндустріального рівня.
Аномалії приземної температури повітря та кількості опадів за березень 2025 року відносно середніх показників березня 19912020 рр.
інфографіка climate.copernicus.eu Чому березень став місяцем двох крайнощів Стратегічний керівник з питань клімату Європейського центру середньострокових прогнозів погоди ECMWF Саманта Берджесс розповіла, що березень став не лише найтеплішим.
Це також був місяць із контрастними екстремальними опадами по всій Європі, повідомила вона.
Йдеться про те, що у багатьох регіонах березень став найсухішим за всю історію спостережень посушливо було у Великій Британії, Ірландії, на великій території від Центральної Європи до Греції й Туреччини в інших регіонах найвологішим березнем за останні 47 років наприклад в Іспанії та Португалії, де серія штормів принесла широкомасштабні повені.
Чим небезпечні такі температурні рекорди Науковці з Організації Обєднаних Націй ООН переконані, що суттєве підвищення середніх температур стало наслідком людської діяльності так, спалювання викопного палива стає причиною виділення завеликої кількості парникових газів, які затримують тепло навколо Землі.
У міжнародній неурядовій природоохоронній організації Грінпіс попереджають, що такі тенденції можуть сприяти подальшому нагріванню поверхні планети з черговими екстремальними хвилями спеки інтенсивним лісовим пожежам які можуть накрити деякі регіони вже цього літа.
Оскільки рання весняна погода починає все більше нагадувати літо, Європа потенційно на шляху до зіткнення зі ще сильнішими хвилями спеки та лісовими пожежами пізніше цього року, підтвердила очільниця політичного відділу організації у Великій Британії Ребекка Ньюсом.
Крім того, контрастні екстремальні опади в європейському регіоні створюють безпосередню проблему для продовольчих систем багатьох країн економіки Європи в цілому.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що тропічні дощі можуть зміститись на північ і для яких країн це обернеться катастрофою.
Читайте також, чому Земля стрімко втрачає кисень і чим це загрожує природі та суспільству.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
