Не можна просто викидати! Що робити з освяченими залишками їжі: поради церкви
www.rbc.ua
Tue, 08 Apr 2025 19:30:00 +0300

Освячена у церкві їжа часто залишається після Великодня паски, яйця, ковбаса чи інші наїдки.
Частина цих продуктів може зіпсуватись або втратити свіжість.
Проте священнослужителі застерігають речі, які були освячені, викидати не можна.
РБКУкраїна проект Styler пояснює, як поводитись із такими залишками обережно та з пошаною.
Як утилізувати освячену їжу Освячені продукти, навіть якщо вони втратили придатність, не можна викидати разом зі звичайними відходами.
Найкраще закопати їх у землю на клумбі, під деревом чи кущем.
Це не тільки шанобливий спосіб, але й корисний для рослин. Якщо поряд є струмок або річка, допустимо опустити рештки у проточну воду.
Паску, яка зіпсувалась, також можна закопати або спалити в безлюдному місці, а попіл розсипати на грядках. У місті слід знайти ділянку, де не ходять люди, і саме там здійснити утилізацію.
Головне не робити з цього ритуалу, а ставитися до процесу з повагою.
Усе має відбуватись природно й з розумінням сенсу дій.
Що робити з освяченими речами Багато хто зберігає вдома освячені гілочки верби, букети з різнотравя або залишки великодніх свічок.
Коли вони вже непридатні для використання, їх слід спалити, а попіл закопати на благодатній землі. Речі, які не горять гіпсові хрестики, уламки ікон тощо, можна закопати в місці, де ростуть дерева чи квіти.
Освячену воду, що вже довго стоїть, виливають під рослини на клумбі або в саду.
Якщо немає змоги зробити це самостійно, речі можна передати до церкви, де з ними поводитимуться відповідно до християнських норм. Не слід залишати освячені предмети без належної уваги навіть якщо вони втратили зовнішню цінність.
Це допомагає підтримувати свідоме та шанобливе ставлення до віри.
Усі освячені речі треба утилізувати з особою пошаною фото Freepik.com Як ще можна використати непотрібні освячені речі Святиня це не лише форма, а й зміст.
Щоб уникати гріховного марнотратства, варто заздалегідь готувати стільки їжі, скільки реально можна спожити. Освяченими продуктами можна поділитися з тими, хто цього потребує одинокими сусідами, малозабезпеченими родинами або прихистками.
З паски можна зробити сухарики, а шкаралупу використати як добриво.
Гілочки верби після свята висаджують у землю вони можуть пустити паростки.
Букети з Трійці або Маковія згодом сушать і використовують для чаю чи купань немовлят. Не потрібно накопичувати освячені речі вдома без потреби краще знайти їм гідне застосування.
Через дбайливе ставлення до святинь ми проявляємо повагу до віри й до ближніх.
Вас може зацікавити Коли українці відзначатимуть Воскресіння Господнє у 2025 році дата Як зробити на Великдень смачну домашню ковбасу Смачні та корисні рецепти без зайвого цукру для дітей на Великдень Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела сайти ПЦУ та Credo.pro.
Останні новини
