Суд поставив під сумнів ефективність зобов’язань CRH, дозвіл АМКУ скасовано
www.rbc.ua
Tue, 08 Apr 2025 12:09:06 +0300

Господарський суд міста Києва визнав недійсним рішення Антимонопольного комітету України АМКУ від 5 вересня 2024 року 304р, яким було надано дозвіл групі CRH на концентрацію активів на українському ринку цементу.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на рішення суду.
У своєму рішенні суд звернув особливу увагу на те, що Комітет фактично не довів ефективність зобовязань, запропонованих CRH для запобігання монополізації.
Зокрема, суд вказав, що АМКУ, незважаючи на зауваження з боку учасників ринку та державних органів, прийняв рішення на користь CRH, мотивуючи це тим, що запропоновані компанією зобовязання такі як створення окремої юридичної особи, заборона обміну комерційною інформацією та інші обмеження нібито є адекватною відповіддю на ризики, виявлені в ході розгляду справи.
Втім, в матеріалах рішення Комітету відсутнє належне обґрунтування, чому саме ці зобовязання вважаються достатніми для усунення побоювань щодо зменшення конкуренції.
Суд зазначив, що рішення АМКУ не містить аналізу конкретних документів або доказів, які підтверджують дієвість таких заходів.
В оскарженому рішенні не пояснюється, як саме запропонована компанією модель поведінки дозволяє уникнути негативних наслідків на ринку цементу, зокрема в сегментах загальнобудівельного та сульфатостійкого цементу.
Більше того, у судовому рішенні також зазначено, що група CRH порушила умови зобовязань уже після отримання дозволу.
Зокрема, компанія призначила до складу наглядової ради представника, повязаного з іншими структурами CRH, що суперечить одному з ключових зобовязань щодо уникнення конфлікту інтересів і забезпечення незалежності новоутворених субєктів господарювання.
Таким чином, суд не лише поставив під сумнів обґрунтованість дозволу на концентрацію, а й вказав на недотримання компанією CRH узятих на себе зобовязань.
Нагадаємо, восени 2024 року група CRH, один із лідерів світового цементного ринку, придбала українські активи італійської Buzzi заводи ВолиньЦемент і Південьцемент.
Угода на суму 100 млн вро надала CRH контроль над 47 українського ринку цементу, що викликало занепокоєння серед споживачів і стало предметом антимонопольного розгляду.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
