Розхитування Європи: навіщо це роблять США за допомоги Росії
ua.korrespondent.net
Thu, 03 Apr 2025 18:00:00 +0300

Як кістка поперек горла Погрози з боку президента США Дональда Трампа та від інших персон його адміністрації про вихід Америки з НАТО, або ж намір прибрати ядерну парасольку над Європою здаються такою собі новою політикою, по більшості незрозумілою.
Але фахівці кажуть, що насправді це невипадковий наратив.
Як зауважив засновник Михайлівського інтелектуального клубу Владислав Оленченко, європейські країни змогли вдало використати короткий проміжок часу, поки США були розгублені розпадом Радянського Союзу.
Й швиденько створили Європейський Союз, як обєднавчий процес всієї Європи, зі своєю валютою і центром емісії валюти.
Тобто Європа тепер це центр емісії, що точно не потрібен Сполученим Штатам Америки.
Окрім того, за його словами, Європейський Союз це еліти, котрі можуть заважати Штатам побудувати новий світовий порядок.
Навіть Китай неспроможний на власний світовий проект, а Європа може.
Обєднана Європа це культурний шар, дужедуже потужний шар культури у широкому сенсі науки, релігії і так далі.
Внутрішня культурна різноманітність Європи несе загрозу для всіх інших геополітичних гравців, бо є джерелом сили, додав він у ефірі UKRLIFE з Людмилою Немирею.
Крім того Європа це ще й величезний ринок збуту, 752 мільйони осіб чи 9 населення Землі.
Цей ринок більший, ніж Сполучені Штати Америки.
І це покупці, які мають достатньо високий рівень доходів.
Більше того, для Китаю це ринок збуту номер один.
До того ж Європа на євразійському континенті є плацдармом.
За сукупністю цих ознак Європейський Союз підлягає ліквідації на думку тих гравців, які сьогодні визначають політику Сполучених Штатів, ну і Кремля, вважає Оленченко.
При цьому експерт вказує, що Європа вже зрозуміла, куди все йде.
Недарма британський премєр Кір Стармер визнав, що після скандалу в Овальному кабінеті надіслав свого спецпредставника до України, попросивши знайти спосіб продовжити розмови з Трампом.
Й підкреслив, що Велика Британія не буде обирати між ЄС та США.
Це, за словами фахівця свідчить, що Британія, з її величезним досвідом геополітичних ігор, котра створила першу світового масштабу європейську імперію, усвідомлює, що глобальний конфлікт вже практично розпочався.
Чи втримається європейська єдність Тож найперше, що може зробити Європа для захисту самої себе обєднатися у військовій допомозі Україні.
Адже, за словами Оленченка, сьогодні мова йде вже не просто про кордони НАТО 1997 року, а про всю Європу.
Тож країни ЄС уже зібрали понад половину з 5 мільярдів євро про котрі говорив президент України Володимир Зеленський.
Ці кошти необхідні для закупівлі щонайменше 2 мільйонів боєприпасів для ЗСУ, заявила високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас перед початком неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві, повідомляє Reuters 3 квітня.
Калластакож висловила сподівання, що під час зустрічі країни ЄС оголосять про подальші ініціативи, що дозволять пришвидшити постачання боєприпасів Україні.
Чим сильніші українці на полі бою, тим міцніші їхні позиції за столом переговорів, підсумувала вона.
Головний дипломат Євросоюзу при цьому додала їй приємно бачити, що у Європі є різні пропозиції з цього питання, але країни роблять свій внесок.
Водночас після федеральних виборів майбутній канцлер Фрідріх Мерц виграв голосування в парламенті за скасування конституційного боргового гальма Німеччини механізму обмеження державних запозичень.
Це дозволяє необмежено витрачати кошти на оборону та безпеку експерти очікують, що протягом наступного десятиліття цей крок принесе Німеччині 600 мільярдів євро.
Другим важливим моментом є негайне вичищення з європейських рядів троянських коней Путіна.
Тому консерватори Мерца з лівоцентристським партнером по коаліції, Соціалдемократичною партією СДПН збираються тиснути на ЄС, аби той нарешті став адекватнішим до деяких країн безперечно, натякаючи на Угорщину під головуванням одіозного Віктора Орбана, пише Politico.
За даними Politico, новий уряд Німеччини вже заніс у проєкт коаліційної угоди намір вимагати від Євросоюзу призупинення фінансування та права голосу для тих країн, котрі порушують ключові принципи співдружності такі, як верховенство права.
Прямо про Угорщину не мовиться, але це чітко помітно між рядками.
Окрім того, коаліційна угода охоплюватиме такі питання, як міграційна політика, поступова відмова від вугілля та соціальні витрати.
Існуючі захисні інструменти від судових розглядів про порушення і утримання коштів ЄС до призупинення членських прав, таких як право голосу в Раді ЄС повинні застосовуватися набагато більш послідовно, ніж раніше, написали учасники переговорів від консервативного блоку Мерца і СДПН у проєкті коаліційної угоди про політику в ЄС.
Нагадаємо, Європарламент запускав перший етап процедури за статтею 7 також відомою як ядерний варіант проти Угорщини у 2018 році через підозри у серйозних порушеннях основних цінностей та фундаментальних прав блоку.
Але процес, котрий може призвести до призупинення права голосу Угорщини, застопорився через політичні розбіжності між країнамичленами Євросоюзу.
Але й в інших країнах європейці намагаються захиститися принаймні від друзів Путіна.
Так, французький суд нещодавно засудив лідера ультраправих Марін Ле Пен до чотирьох років позбавлення волі, двох умовних та двох арешту з електронним браслетом, а також заборонив їй участь у виборах наступні пять років.
Це означає, що вона не зможе боротися за пост президента у 2027 році.
Ле Пен засуджена за незаконну розтрату грошей Євросоюзу на потреби власної виборчої кампанії.
Водночас ще один зі слизьких моментів, з допомогою котрих США тиснуть на ЄС це впровадження Штатами тотальних торгівельних мит за новою термінологією Трампа, тарифів з 2 квітня.
Втім ексканцлер Німеччини Олаф Шольц заздалегідь відповів на цей крок Трампа.
Днями на відкритті Ганноверського промислового ярмарку, цьогорічним партнером якого є Канада, Шольц повідомив ЄС прагне співпрацювати зі США, однак у разі введення Трампом мит готовий до рішучих дій у відповідь.
Він також наголосив, що Європа не наївна, але й не слабка, зазначивши, що торгівельні війни шкодять усім сторонам.
Тому я кажу Сполученим Штатам метою Європи залишається співпраця.
Але якщо США не залишить нам вибору, як, наприклад, з тарифами на сталь і алюміній, ми, як ЄС, відреагуємо як єдине ціле, підсумував він Ірина Носальська
Останні новини
