У прифронтових регіонах 82% дітей, які не відвідують дитсадки, мають затримки розвитку
www.rbc.ua
Wed, 02 Apr 2025 13:24:50 +0300

Багато дітей у прифронтових регіонах жодного разу в житті не відвідували дитячий садок.
Серед них 82 мають затримки розвитку, особливо в соціальноемоційній сфері.
Про це розповідає РБКУкраїна із посиланням на інтервю заступниці міністра освіти та науки Анастасії Коновалової Новій українській школі.
За її словами, через пандемію COVID19 та повномасштабну війну багато малюків жодного разу не потрапили до закладів дошкільної освіти.
Це негативно впливає на їхній розвиток, адже спілкування з однолітками є критично важливим для формування соціальних навичок.
Водночас дедалі більше батьків визнають важливість дитсадків.
Якщо пять років тому їх підтримували 52 опитаних, то зараз цей показник зріс до 68.
Через відсутність традиційних закладів у прифронтових районах запроваджуються мобільні садки спеціальні автобуси, які дозволяють дітям отримувати дошкільну освіту.
Однак, як зазначила Коновалова, це лише тимчасове рішення, адже воно є дороговартісним і не може повністю замінити звичайні садки.
Найскладніша ситуація у деокупованих регіонах, зокрема в Херсонській області, де діти часто не мають безпечного місця для занять.
Тому мобільні садки стали вимушеним, але рятівним варіантом для їхньої освіти.
Раніше РБКУкраїна розповідало про значне зменшення черг до дитячих садків в Україні, яке повязане з демографічною кризою.
Заступниця міністра освіти та науки Анастасія Коновалова зазначає, що нині дошкільну освіту отримують близько 750 тисяч дітей, з яких 168 тисяч навчаються у змішаному або онлайнформаті.
За прогнозами, до 2027 року кількість дітей віком від 1 до 6 років зменшиться до 570 тисяч, що свідчить про суттєве зниження народжуваності, особливо під час пандемії COVID19 та повномасштабної війни.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
