Самі збитки. Маску набридла робота на Трампа
ua.korrespondent.net
Tue, 01 Apr 2025 11:48:00 +0300

Ілон Маск наразі очолює Департамент ефективності американського уряду DOGE.
Дата закінчення його повноважень спливає приблизно 30 травня.
Маск раніше заявляв, що уряд США потребує радикальних змін.
На його думку, без цього корабель під назвою Америка потоне.
На запитання журналіста, чи залишиться він на посаді понад 130 днів, дозволених його поточним статусом спеціального державного службовця, він відповів Гадаю, за цей період ми виконаємо більшу частину роботи, необхідної для скорочення дефіциту на трильйон доларів.
Президент Трамп доручив DOGE оптимізувати роботу уряду зокрема звільняючи неефективних чиновників та скоротити витрати. Наслідки для бізнесу Маск і Трамп обіцяли, що DOGE знищить бюрократію і струсить систему. Департамент скасував численні ініціативи з різноманітності, справедливості та інклюзивності DEI у федеральних агентствах.
Закрив понад 90 грантів агентства з надання зовнішньої допомоги USAID.
Центральним елементом роботи Маска та його команди стали звільнення тисяч державних службовців, що призвело до численних судових позовів і протестів по всій країні.
DOGE наполягало на великих скороченнях соціального забезпечення, на тій підставі, що до 40 соціальних виплат дістаються шахраям, які не мають на них право.
Роль Маска в уряді завдала шкоди іміджу Tesla, особливо серед ліберальних споживачів. Мені дорого обходиться ця робота.
Мої акції та акції всіх, хто володіє Tesla, впали приблизно вдвічі, сказав Маск.
Звіт YouGov показав, що американці тепер на 12,8 частіше ставляться до Tesla негативно, а серед лібералів цей показник підскакує до 35.
Продажі Tesla у США впали на 11 у річному обчисленні. У лютому 2025 року в Німеччині спостерігали різке падіння на 76 порівняно з попереднім роком.
Ринкова вартість Tesla впала на 700 мільярдів доларів з пікового показника в 1,54 трлн доларів у грудні 2024 року.
Агресивні акції Біля десятків дилерських центрів Tesla не лише в США, а й у Канаді, Великій Британії, Німеччині та Португалії відбулися акції протесту.
Хоча більшість з них мала мирний характер, були випадки вандалізму щодо автосалонів, зарядних станцій та електромобілів.
Під час інцидентів у Франції та Німеччині підпалили кілька автомобілів Tesla.
Президент США Дональд Трамп поспішив висловити свою підтримку Tesla, дозволивши компанії продемонструвати свої автомобілі перед Білим домом і пообіцявши купити один із них.
Він також заявив, що насильство щодо автосалонів у США слід розглядати як внутрішній тероризм.
SpaceX Маска теж зазнає критики, особливо через хитку підтримку України з боку Starlink. Невизначеність щодо того, чи залишиться сервіс доступним для українських сил, призвела до зростання закликів до бойкоту в соціальних мережах.
Останні новини
