Атаки росіян: чи можуть окупанти вдатися до масштабного наступу
ua.korrespondent.net
Tue, 01 Apr 2025 10:11:00 +0300

Бойові дії активізуються Про те, що Росія готується до масштабного наступу в 2025 році, щоб зміцнити свої позиції на переговорах про припинення вогню, пише Associated Press.
Агентство зазначає, що з наближенням весни, коли очікується активізація бойових дій, аналітики та військові припускають ймовірність великомасштабного наступу по всій 1000кілометровій лінії фронту.
Тим часом президент України Володимир Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив про можливі нові атаки на північному сході країни, зокрема в Сумській, Харківській та Запорізькій областях.
Вони затягують переговори та намагаються втягнути США в нескінченні та безглузді дискусії про фальшиві умови, щоб лише виграти час, а потім спробувати захопити більше землі, сказав він під час візиту до Франції.
Дипломати G7 погоджуються з оцінкою Зеленського, але відзначають, що Росія відкинула пропозицію США щодо тимчасового припинення вогню на 30 днів.
Також ускладнилася можливість часткового припинення вогню в Чорному морі через жорсткі умови, висунуті Москвою.
А ось Путін заявив, що російські війська продовжують поступово рухатися вперед, звільняючи нові території.
Військові експерти, зважаючи на активність росіян на фронті, вважають, що підготовка до великого наступу може тривати до травня.
Ситуація у північних районах ускладнюється через активність російських і північнокорейських сил, а в Донецькій і Запорізькій областях спостерігається посилення бойових дій.
Також українські командири побоюються, що російські війська з Курська можуть бути переміщені на інші напрямки.
За інформацією AP, аналітик Олексій Гетьман прогнозує, що наступальні дії триватимуть від шести до девяти місяців, що охопить більшу частину 2025 року.
Росія активно нарощує військові сили, зокрема через збільшення розвідувальних місій і накопичення боєприпасів.
Попри певну паузу в бойових діях, російські війська, за його словами, відновлюються.
Місто Покровськ, яке є ключовою оборонною точкою в Донецькій області, залишається важливим для просування російських сил.
Водночас, аналітики з Росії висловлюють упевненість у можливості успішного наступу протягом наступних шести місяців.
Агентство також цитує російського військового експерта Сергія Полєтаєва, який каже, що обидві сторони активно готуються до веснянолітньої кампанії.
Зростає відчуття, що українські сили, можливо, намагаються підготуватися до цього належним чином.
Попри виснаженість боїв, російська армія має реальний шанс досягти вирішального успіху в найближчі шість місяців.
Поки що дипломатичний процес не показує значного прогресу.
Росія висунула жорсткі умови, які ускладнили переговори, зокрема вимогу відновити доступ своїх банків до міжнародної платіжної системи SWIFT, що відкинули Україна та ЄС.
То ж поки що мало надії на те, що припинення бойових дій можна досягти внаслідок перемовин. Не здатні до значних операцій Ймовірність нового наступу російських військ навесні та влітку 2025 року розглядають і аналітики Інституту вивчення війни ISW.
За їхнім оцінками, Росія може активізувати наступальні операції на кількох ділянках фронту, включаючи Лиманський, Покровський та Оріхівський напрямки, а також продовжити атаки на півночі Сумської області.
Окрім того, російські війська змогли просунутися на 3 км на двох ділянках Покровського напрямку, наближаючись до адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей.
Аналітики підкреслюють, що ці успіхи можуть бути використані Москвою для підсилення інформаційного хаосу та страху.
Водночас у звіті зазначено, що Росія, ймовірно, не має достатньо резервів оперативного рівня для великих наступальних операцій на таких важливих напрямках, як Суми, Харків і Запоріжжя, без перенаправлення сил із інших ділянок фронту.
Також вони вказують на те, що російські війська скоріш за все не здатні здійснити одночасні наступальні операції на кількох напрямках.
Малоймовірно, що російські військові здатні провести три значні наступальні операції проти великих українських міст навіть після передислокації сил.
Росія зазнала значних втрат у бронетехніці та особовому складі за останні три роки бойових дій і не продемонструвала здатності проводити складні операції з одночасним наступом на кількох напрямках з зими 2022 року, додають в Інституті.
Перебільшена оцінка Ймовірність масштабних наступальних операцій прокоментували і у Верховній Раді.
Армія РФ може спробувати вести активні наступальні дії, як вона робила це на Покровському напрямку.
А наступати по всій ліні фронту, яка розтягнута на тисячу кілометрів, це нереально, враховуючи сучасні методи ведення бойових дій.
У Росії наразі немає достатніх сил, щоб наступати одразу на декількох напрямках, зазначив секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко у коментарі Суспільному.
Він також визнав, що на кордоні з Україною біля Сумської області стоїть велике угруповання російських військ, але ЗСУ їх стримують.
Ми їх там стримуємо.
За різними оцінками, це до 80 тисяч російських військових ред..
І якщо ми там провалимо оборону, то вони будуть рухатись.
Там є угруповання українських військ, яке це контролює.
Тож вони армія РФ ред.
можуть зайти на нашу територію.
Але для цього нам потрібно робити все, що цього не відбулося.
Першочергово, це ресурси, навчений особовий склад, спорядження та озброєння, підсумував депутат.
А ось його колега по парламентському комітету Федір Веніславський заявив, що кількість російських військ, яка бере участь у війні проти України, залишається більшменш сталою.
Це в районі десь 570580 тисяч російських військовослужбовців, включаючи тих, хто безпосередньо розташований на території РФ у близькості до України.
Тому говорити про якесь різке зростання кількості їхніх військ таких підстав немає.
А говорити про спроможність РФ наступати по тисячокілометровій лінії фронту надмірна оцінка.
Те що вона армія РФ ред.
буде намагатись атакувати на окремих ділянках, зокрема, на південному та східному напрямках, то вона це робить постійно, сказав Веніславський.
Галина Гірак
Останні новини
