"Вічний друг" Росії Китай хоче брати участь у мирних переговорах щодо України
www.rbc.ua
Tue, 01 Apr 2025 09:48:22 +0300

Китай підтвердив принцип вічної дружби з Росією.
Пекін також хотів би активної участі у врегулюванні української кризи як у Китаї називають війну Росії проти України.
Про це заявив глава МЗС Китаю Ван Ї, повідомляє РБКУкраїна з посиланням на його інтервю РИА Новости.
Друзі навіки Принцип навіки друзі і ніколи вороги, зафіксований у китайськоросійському Договорі про добросусідство, дружбу і співробітництво, слугує міцним правовим підґрунтям для просування стратегічного співробітництва, сказав він.
Ван Ї перебуває з триденним візитом у Москві для переговорів про стратегічне співробітництво.
Китай і Росія оголосили про стратегічне партнерство без обмежень за кілька днів до вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
За останнє десятиліття голова КНР Сі Цзіньпін зустрічався з Володимиром Путіним понад 40 разів, і відтоді вони домовилися поглиблювати звязки та співпрацювати щодо таких питань, як Тайвань, Україна та спільне суперництво зі Сполученими Штатами.
Ван І сказав, що нинішні глобальні умови зобовязують великі держави виступати стабілізуючими факторами, тому відрадно, що Росія і США зробили кроки щодо поліпшення відносин.
Ван І також відкинув ідею про те, що президент США Дональд Трамп намагається підтримати Росію, щоб налаштувати її проти Китаю, засудивши такі ідеї як рецидив застарілого конфронтаційного і блокового мислення.
Переговори щодо України Ван сказав, що нещодавні переговори про припинення вогню в Україні вже принесли певні результати і мають тривати, незважаючи на розбіжності в поглядах і складну ситуацію на полі бою.
Він додав, що мирна угода має бути обовязковою і прийнятною для всіх сторін, і повторив, що Пекін готовий зіграти свою роль у врегулюванні конфлікту в Україні.
Сі Цзіньпін наполягав на активнішій участі Китаю в мирних переговорах з перших днів війни, третя річниця якої відзначалася в лютому.
Пекін запропонував самостійно і спільно з Бразилією загальні принципи припинення війни, проте його ідеї були зустрінуті прохолодно.
Ми виступаємо за викорінення причин кризи шляхом діалогу і переговорів, досягнення зрештою прийнятної для всіх залучених сторін справедливої, довгострокової, зобовязуючої мирної угоди, яка дала б змогу домогтися посправжньому міцного миру і стабільності в Євразії та в усьому світі, заявив Ван.
Таким чином він по суті повторив позицію Москви, яка наполягає на тому, що для завершення війни потрібно прибрати її першопричини тобто існування суверенної України.
За даними опитування Центру Разумкова, більшість українців вважають Китай ворожою країною.
Гірше українці ставляться тільки до Росії та її союзників Ірану, Білорусі та КНДР.
Китаю як посереднику під час можливих переговорів між Україною і Росією довіряють тільки 22 українців, а 62 не готові довірити Пекіну таке посередництво.
Останні новини
