ISW: США, Україна і Росія навряд чи узгодять умови припинення вогню у найближчі три тижні
www.pravda.com.ua
Tue, 01 Apr 2025 03:36:58 +0300

Аналітики Інституту вивчення війни зазначають, що Сполучені Штати, Україна та Росія навряд чи зможуть узгодити умови повного припинення вогню протягом найближчих трьох тижнів.
Джерело ISW Деталі Президент США Дональд Трамп заявив про психологічний дедлайн для Путіна, коли Росія повинна погодитися на угоду про припинення вогню.
Трамп, відповідаючи на запитання про те, чи є крайній термін для правителя Росії Володимира Путіна, щоб погодитися на припинення вогню, і заявив, що це психологічний дедлайн.
Трамп додав, що якщо вважатиму, що Росія ред.
обдурює Сполучені Штати ред., я не буду цьому радий.
Президент Фінляндії Олександр Стубб заявив, що під час зустрічі з Трампом він запропонував 20 квітня як потенційний кінцевий термін для повного припинення вогню.
Дослівно зі звіту Росія навряд чи погодиться на повне припинення вогню без будьяких умов протягом трьох тижнів, враховуючи те, що Росія вимагала від Заходу певного послаблення санкцій як попередньої умови для тимчасового припинення вогню в Чорному морі.
Деталі Експерти нагадують, що 25 березня Кремль заявив, що не виконуватиме узгоджене припинення вогню в Чорному морі, доки Сполучені Штати не знімуть санкції з російського державного сільськогосподарського банку Россільгоспбанк та інших фінансових організацій, залучених до міжнародної торгівлі продуктами харчування та добривами, а видання Bloomberg 28 березня повідомило, що Росія вимагає від Європейського Союзу відновити підключення Россільгоспбанку до міжнародної банківської системи SWIFT як передумову для реалізації Чорноморської угоди.
Фахівці відзначають, що в такий спосіб Росія хоче зясувати, чи будуть Сполучені Штати відповідати її вимогам та заохочувати європейських партнерів підтримати послаблення санкцій.
11 березня під час переговорів в Саудівській Аравії Україна заявила про готовність запровадження 30денного режиму припинення вогню, за умови, якщо Росія також буде його дотримуватись.
Аналітики додають, що українські та американські офіційні особи продовжували обговорювати умови цих перемирїв протягом трьох тижнів з 11 березня.
На думку експертів, це свідчить про те, що умови припинення вогню ще не повністю унормовані.
Дослівно зі звіту Малоймовірно, що Сполучені Штати, Україна та Росія зможуть домовитися про умови повного припинення вогню протягом наступних трьох тижнів.
Ключові висновки ISW за 31 березня Трамп заявив, що встановив психологічний дедлайн для Путіна, коли Росія повинна погодитися на угоду про припинення вогню.
Російські офіційні особи продовжують намагатися підірвати запропоновану американськоукраїнську угоду про корисні копалини, просуваючи потенційні американськоросійські проєкти з видобутку рідкоземельних металів.
Кремль продовжує намагатися посіяти розкол між Сполученими Штатами та Європою.
Європейські союзники України продовжують надавати фінансову та військову допомогу Україні.
Українські війська просунулися під Торецьком.
Російські війська просунулися в Курській і Сумській областях, а також поблизу Купянська, Курахового і Великої Новосілки.
Повідомляється, що Росія намагається відновити небагато танків, які залишилися на її складах.
Останні новини
