Чи штормитиме Україну наприкінці березня: прогноз магнітних бур
www.rbc.ua
Sat, 29 Mar 2025 07:00:19 +0200
В останні дні березня магнітні бурі можуть вплинути на самопочуття багатьох людей.
Сонячна активність досягне піку на вихідних, а потім рівень геомагнітних коливань почне поступово знижуватися.
Коли будуть магнітні бурі, якої потужності та як захистити свій організм, розповідає РБКУкраїна проєкт Styler.
Що таке магнітна буря Магнітна буря це збурення магнітного поля Землі, викликане спалахами на Сонці та викидами корональної маси.
Сонячний вітер досягає планети та спричиняє коливання магнітосфери.
Для багатьох людей на планеті це може означати головний біль, втому чи стрибання тиску.
Прогноз магнітних бур на 2931 березня За даними міжнародних астрономічних центрів, магнітні бурі цього періоду будуть середньої інтенсивності 29 березня, субота підвищена геомагнітна активність, Кіндекс 4 жовтий рівень.
30 березня, неділя стабілізація до помірного рівня, Кіндекс 3.
31 березня, понеділок нормалізація геомагнітного фону, Кіндекс 2.
Сонячна активність у ці дні може викликати тимчасові проблеми з роботою радіозвязку та GPSнавігації, а також вплинути на самопочуття деяких людей.
Варто зазначити, що усі прогнози науковців попередні, оскільки сонячна активність дуже мінлива й геомагнітна ситуація може змінюватися протягом навіть декількох годин.
Тому варто слідкувати за оновленнями та попередженнями спеціалістів.
Як магнітні бурі впливають на людину Найчастіші симптоми Порушення сну Підвищена дратівливість Головний біль та запаморочення Мігрень Дратівливість, агресія Депресивні стани Загострення хронічних захворювань у метеозалежних людей Втома та зниження концентрації Вплив на серцевосудинну систему Дослідження показують, що в дні з високим Kіндексом показник магнітної активності спостерігається збільшення кількості викликів медиків з приводу гіпертонічних кризів, аритмій та серцевих нападів.
Це повязано з тим, що магнітні коливання можуть впливати на роботу вегетативної нервової системи, яка регулює тиск та ритм серця.
Порушення сну та зміна гормонального фону Згідно з даними вчених, у дні бур знижується вироблення мелатоніну гормону сну, що може призводити до безсоння, загальної втоми та відчуття розбитості навіть після відпочинку.
Зміни у мозковій активності Нейрофізіологи виявили звязок між геомагнітними бурями та коливаннями біоелектричної активності мозку.
Вчені зафіксували, що під час бур підвищується ймовірність головного болю, запаморочення та зниження когнітивних функцій концентрації та швидкості прийняття рішень.
Загострення психоемоційних станів У роботах Міжнародного центру біоелектромагнітних досліджень США вказано, що в періоди сильної геомагнітної активності тривожність, дратівливість та навіть панічні атаки.
Найбільш вразливими до змін магнітного поля є літні люди, люди з серцевосудинними захворюваннями, гіпертоніки та метеозалежні особи.
Як зменшити вплив магнітних бур Фахівці радять у період підвищеної сонячної активності Уникати стресу та фізичних перевантажень Контролювати рівень артеріального тиску Дотримуватися здорового харчування, багатого на калій і магній Пити більше води та уникати алкоголю Нормалізувати сон і відпочинок Гуляти на свіжому повітрі та провітрювати приміщення Вас може зацікавити Як відрізнити депресію від звичайної втоми 7 важливих симптомів Чому зранку може постійно боліти голова 5 причин 5 ранніх симптомів пухлини головного мозку, які люди зазвичай не помічають Під час написання матеріалу використані джерела NASA Space Weather Prediction Center, European Space Agency ESA, SpaceWeatherLive
Останні новини
