Київ зробив важливий крок для збереження автентичності Гостиного двору
glavcom.ua
Fri, 28 Mar 2025 13:18:00 +0200

У Києві завершили важливий етап збереження історичної спадщини столиці оцифрування документації Гостиного двору.
Ця архітектурна памятка, яку передали Міністерству культури кілька років тому, досі лишається без реставрації.
І це створює реальну загрозу збереженню обєкта.
Про це повідомляє Главком із посиланням на офіційний портал Києва. Директор Департаменту комунальної власності міста Києва Андрій Гудзь зауважив, що Гостиний двір є одним із ключових історичних обєктів столиці, тож його збереження це не просто питання архітектурної спадщини, а питання ідентичності нашого міста. За відсутності реставраційних робіт ця памятка може зазнати серйозних пошкоджень, а згодом і повного руйнування.
Оцифрування документації це стратегічний крок, що дає змогу зберегти історичні креслення, плани та архівні записи, а також унеможливити будьякі невиправдані втручання в його структуру.
Тепер ми маємо гарантію того, що Гостиний двір можна буде відновити в його автентичному вигляді, без спотворень і втрати історичної цінності, зазначив Андрій Гудзь. Повідомляється, що процес оцифрування був надзвичайно складним і потребував ретельної роботи фахівців.
Сотні сторінок архівних матеріалів були переведені в цифровий формат, що дає змогу не тільки їх зберегти, а й зробити доступними для дослідників, реставраторів і громадськості.
Використання сучасних технологій гарантує безпеку цих даних, мінімізуючи ризики втрати або пошкодження унікальної інформації.
У Департаменті комунальної власності зазначили, що оцифрування історичних документів допомагає зберігати культурну спадщину та захищає архітектурні памятки від спотворення. Нагадаємо, в Україні зявилася 3Dмодель тисячолітніх печер КиєвоПечерської Лаври.
Раніше в ІваноФранківській області оцифрували атракції Карпатського національного природного парку і НПП Верховинський.
До слова, більше 80 мільйонів оцифрованих сторінок з архівів бюро технічної інвентаризації БТІ отримали офіційний статус завдяки накладенню на них електронного цифрового підпису.
Тепер ці документи мають таку ж юридичну силу, як паперові, і не можуть бути підроблені.
Останні новини
