Мирні переговори і членство України в НАТО: головні заяви адмірала Каво Драгоне
www.rbc.ua
Fri, 28 Mar 2025 11:26:00 +0200

Чи залишається питання членства України в НАТО відкритим і що думають в Альянсі про перспективи мирних переговорів з Росією.
Адмірал НАТО Джузеппе Каво Драгоне в інтервю РБКУкраїна озвучив свою думку щодо майбутнього України та ролі НАТО, головні заяви читайте у матеріалі нижче.
Ключові тези Сильніша Європа вигідна Америці та робить НАТО міцнішим.
Усі рішення в НАТО завжди ухвалюються в координації з усіма членами. Завдяки позиції стримування та оборони ймовірність зіткнення НАТО з Росією є низькою, хоча й не виключеною.
Ми повинні стримувати будьякі потенційні амбіції Росії або будьякого іншого супротивника щодо дій проти Альянсу.
НАТО не бачило жодних планів щодо зміни військової присутності США в Європі.
Головною гарантією безпеки для України залишатимуться ЗСУ.
Заморожений конфлікт в Україні це найгірший сценарій.
Ми лише на початковій стадії мирних переговорів За словами Драгоне, наразі лише початкова стадія мирних переговорів, дипломати працюють 24/7, а ключове завдання досягти справедливого та довготривалого миру якнайшвидше. Для України вкрай важливо підійти до переговорного процесу з позиції сили.
Саме тому НАТО продовжує надавати підтримку Україні, очікуючи на розвиток подій.
Йдеться не про підживлення війни, а про гарантування того, що Україна зможе захищати себе як зараз, так і в майбутньому, наголошує він, зазначивши, що сильна Україна матиме вищі шанси на вигідну угоду для стабільного миру.
Що стосується Росії, то адмірал НАТО наголосив, що вона є агресором і неодноразово порушувала попередні угоди.
Саме тому необхідно ретельно аналізувати будьякі запропоновані умови.
Україна вже погодилася на припинення вогню тепер хід за Росією, додав він.
Адмірал також наголосив, що поганий мир може бути гіршим за його відсутність, а найгіршим сценарієм є заморожений конфлікт.
Членство України в НАТО не є частиною переговорів про мир За словами Драгоне, наразі питання членства України в НАТО не є частиною поточних переговорів про мир і немає домовленості про автоматичний вступ країни до Альянсу що після завершення мирних переговорів.
Проте в майбутньому, якщо будуть виконані всі необхідні умови, зокрема зацікавленість самої України та одностайна підтримка всіх союзників, не можна виключати можливості початку процесу зміцнення звязків між Україною та НАТО, додав він.
Говорячи про розміщення європейських військ в України, як гарантії безпеки, Драгоне зазначив, що це може бути корисним, але за умов абсолютного припинення вогню, наявності потужного мандату, бажано під егідою ООН, це мають бути не лише європейські війська, і вони мають бути достатньо чисельними для присутності вздовж усього російськоукраїнського кордону.
При цьому, він наголосив, що головною гарантією безпеки для України залишатимуться її Збройні Сили. Україна й надалі отримуватиме важливу допомогу від низки країн у вигляді постачання зброї, навчання та забезпечення взаємодії.
Це дозволить їй відновити ті спроможності, що були виснажені війною, і реорганізувати свої Збройні Сили, щоб забезпечити необхідне стримування для запобігання новій агресії, запевняє він.
Головні загрози НАТО Росія та терористичні угруповання Драгоне називає Росію та терористичні угруповання головними загрозами для Альянсу.
Втім, говорячи про можливий конфлікт з РФ, вважає ризики низькими.
Ми повинні стримувати будьякі потенційні амбіції Росії або будьякого іншого супротивника щодо дій проти Альянсу.
Ми маємо робити це, перш за все, дипломатичним шляхом, але будьякі переговори повинні підкріплюватися нашою позицією сили.
Поєднання мякої та жорсткої сили це унікальна особливість НАТО, зазначає він.
Мирні переговори по Україні що відомо наразі Нагадаємо, у березні в Саудівській Аравії відбулося кілька раундів переговорів США з Україною та Росією, головна тема перемиря.
Формат переговорів називають човниковою дипломатією.
Американська сторона спілкується окремо з української та російською сторонами.
Між цими раундами очних зустрічей відбулася також і розмова президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним.
Наразі результати перемовин неоднозначні.
Оскільки після першої зустрічі США та України було досягнуто домовленості щодо повного припинення вогню на 30 днів на морі, в небі і по всій лінії фронту.
Україна погодилась, якщо погодиться Росія.
Після цього Путін заявив, що на перемиря згоден, але у нього є умови.
Зокрема, диктатор зажадав, щоб на час перемиря Україна зупинила мобілізацію, а союзники припинили постачання зброї.
Після зустрічей США з Україною і Росією цього тижня зявилась нова версія перемиря заборона на обстріл енергетики.
Йшлося й про безпеку у Чорному морі, але тут РФ висунула умову зняття санкцій.
Варто зазначити, що вже вчора ворог атакував Херсон, місто частково залишилося без світла, а президент України Володимир Зеленський заявив, що чекає реакцію США на цей обстріл.
Останні новини
