Чому Україна не має власних ЗАК і ЗРК?
regionews.ua
Fri, 28 Mar 2025 01:20:21 +0200

Справді, за сучасний період незалежності в українських підприємств ВПК було багато цікавих проектів ЗРК та ЗАК малої, середньої та великої дальності дії.
Але, практично жоден з них не був доведений до стадії озброєння та серійного виробництва.
Причина Однією з причин було те, що в ряді технологічних рішень для наших проектів, ми були залежними від постачання зза кордону.
Наприклад, у 2016 році КБ Південне представило цікавий проект на базі БТР4 Мобільний комплекс протидії тактичним БПЛА МКП БПЛА.
Озброєнням для такого комплексу мала стати 35мм артилерійська система Oerlikon від Rheinmetall Air Defence і відповідні переговори між сторонами велися досить успішно, до 2019 року...
У 2019му контакти різко припинилися і проєкт було скасовано.
Причини досі невідомі, чи все ж таки відомі Справа в тому, що в той же період у 2011 році Українська компанія Арсенал, спільно з Rheinmetall Air Defence брали участь у створенні ЗРК малого радіусу дії ASGLA, на шасі БТР80, з озброєнням у вигляді ЗУР 9К38, вона ж ПЗРК Ігла, але інтеграцією.
Зокрема, трикоординатна РЛС виявлення та супроводу цілей XTar 3D.
Система мала чудові перспективи, але у 2019 році Rheinmetall Air Defence припинили співпрацю.
Причина А тут причина вже відома уряд Ангели Меркель наклав заборону на співпрацю Rheinmetall Air Defence з українськими компаніями в рамках даної розробки.
Чому Україна зараз не має в наявності батарей власних ЗАК і ЗРК Ось один із прикладів, кому ми за це повинні говорити спасибі, а точніше Danke, Frau Ribbentrop
Останні новини
