Допомога українцям за кордоном: як діяти у разі хвороби або травми
www.rbc.ua
Thu, 27 Mar 2025 15:41:32 +0200

Українці, які захворіли або травмувалися, перебуваючи за кордоном, можуть отримати допомогу.
Однак для цього потрібно виконати кілька важливих кроків.
Про це розповідає РБКУкраїна із посиланням на Департамент консульської служби МЗС України.
Українцям, які планують поїздку за кордон, важливо памятати про важливість страхування.
Воно може відіграти важливу роль, якщо людина опиниться у складній ситуації через хворобу або травму.
Держава не покриває витрати на лікування за кордоном, тому всі видатки мають оплачувати або страхова компанія, або сам постраждалий.
Згідно з законом Про порядок виїзду з України і вїзду в Україну громадян України, для відшкодування витрат, повязаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, громадяни України мають бути застраховані.
Що робити у разі госпіталізації Якщо вас госпіталізували за кордоном, потрібно звязатися зі страховою компанією контакти вказані у страховому полісі поінформувати рідних або знайомих про ситуацію. Також допомогу можна отримати через консула.
Він може сприяти взаємодії з лікарнею, страховою компанією та компетентними органами надати контакти адвоката для можливого отримання компенсації допомогти у взаємодії з правоохоронцями, якщо шкоди здоровю завдали треті особи.
До консульства України за кордоном потрібно звернутися особисто або через своїх законних представників.
Крім того, українцям радять завжди мати копію страхового полісу у телефоні та повідомляти рідним контакти страхової компанії.
Раніше РБКУкраїна писало про можливість безкоштовного лікування за кордоном для українців, які постраждали внаслідок війни.
З 2022 року в межах програми Medevac понад 5 500 українців були евакуйовані до закордонних клінік для отримання спеціалізованої медичної допомоги.
Для оформлення медичної евакуації пацієнти можуть звернутися до обласних департаментів охорони здоровя або подати заявку через сайти МОЗ чи командування Медичних сил України для військових.
Також ми писали про можливість отримання українцями, які перебувають за кордоном, допомоги по безробіттю шляхом підтвердження свого страхового стажу, набутого в Україні.
Україна має міжнародні угоди про соціальне забезпечення з низкою країн, зокрема Польщею, Естонією, Латвією та Болгарією, які передбачають взаємне визнання періодів страхового стажу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
