ЄС не послабить санкції заради чорноморської угоди - дипломат
ua.korrespondent.net
Thu, 27 Mar 2025 12:23:00 +0200

Адміністрація Дональда Трампа прагне досягти перемиря між Росією та Україною в Чорному морі, однак,виконання угоди залежить від помякшення санкцій проти Москви.
Остаточне рішення щодо цього має ухвалити Європейський Союз, проте, за оцінками дипломатів, на швидке схвалення сподіватися не варто.Про це повідомляє Euractiv у четвер, 27 березня.
Санкції як перепона За умовами угоди, яку цього тижня обговорювала адміністрація Трампа, Росія погодилася на припинення вогню, водночас висунула низку ультиматумів.
Зокрема, Кремль наполягає на відновленні доступу до міжнародної платіжної системи SWIFT для кількох своїх банків, зокрема Россєльхозбанку, який фінансує аграрний сектор РФ.
Москва заявляє, що санкції ускладнюють експорт добрив і зерна, однак ЄС ще у 2022 році вивів сільськогосподарські товари зпід санкцій, і Росія продовжує торгувати ними.
Європейська комісія вже наголосила, що будьяке послаблення санкцій можливе лише за умови повного виведення російських військ з України.
Позиція ЄС ЄС не планує змінювати санкційну політику до липня, коли має бути чергове голосування про продовження обмежень.
Дипломати побоюються, що навіть незначні поступки Москві можуть поступово зруйнувати санкційний режим, а також спровокувати розкол між США та ЄС у підходах до тиску на Кремль.
Ключовою загрозою є позиція Угорщини.
Вона неодноразово виступала проти санкцій і використовувала їхнє продовження як інструмент торгу.
Експерти зазначають, що премєр Віктор Орбан може скористатися ситуацією та вимагати скасування санкцій для російських банків в обмін на підтримку продовження обмежень.
Чи може США обійти ЄС Теоретично, Вашингтон міг би відкрити рахунки для російських банків у США, що дозволило б їм працювати з доларами без SWIFT.
Проте цей механізм є складним і повільним.
Адміністрація Трампа також може спробувати тиснути на SWIFT, однак ця система базується в Бельгії й зобовязана дотримуватися європейських санкцій.
Дипломати в Брюсселі поки що зберігають стриманість.
Один з них, відповідаючи на запит про можливий тиск США, зазначивНе думаю, що це станеться принаймні, якщо керуватися здоровим глуздом.
Нагадаємо, раніше державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Росія серед іншого вимагає зняття європейських санкцій в обмін на режим тиші у Чорному морі.
Своєю чергою, Дональд Трамп заявив, що розглядає умови РФ щодо угоди про перемиря з Україною у Чорному морі, зокрема й часткове зняття санкцій.
Тим часом президент Франції Еммануель Макрон заявив, що всі санкції з Росії будуть зняті тільки в тому випадку, коли РФ відступить до міжнародно визнаних кордонів України. Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
