Не «проблемна культура», а широка перспектива. Фахівці пояснили, чому промислові коноплі можуть стати українською «фішкою»
glavcom.ua
Fri, 14 Mar 2025 11:28:00 +0200

У березні в Україні запустилася елекронна система єКоноплі.
Раніше отримання ліцензії на виробництво промислових конопель тривало до 3 місяців, а тепер юридичні особи, що займаються таким виробництвом, можуть просто зареєструватися у відповідному Реєстрі.
Зміни в законодавстві нарешті позбавили технічні коноплі тавра проблемної культури, і розвиток конопляної індустрії може стати важливим джерелом доходу для України.
Про це повідомляє Главком з посиланням на Телеграф.
Як зауважив у коментарі виданню завідувач відділу інтелектуальної власності та маркетингу інновацій Інституту лубяних культур НААН Олег Примаков, сьогодні у конопляній галузі навіть більше можливостей, ніж за радянських часів.
Проте це перспектива не одного року Конопляна галузь потребує комплексного підходу, а отже, значних інвестицій на всіх етапах виробництва, пояснив фахівець.
За словами Примакова, для стабільного зростання галузі важлива більша державна підтримка.
Прикладом він навів європейський досвід, коли виробники певних культур отримують субсидії.
Взагалі, коноплярство це широкий спектр можливостей, який дозволить розвивати не лише аграрний сектор, а й суміжні галузі, зокрема екологічні та переробні.
Коноплі це культура, що є задіяною на 100, наголосив Олег Примаков У коноплярстві використовується все насіння, стебло, листя, і навіть коріння.
Наразі вирощуванням насіння промислових конопель в Україні займаються Інститут лубяних культур НААН України, Інститут сільського господарства північного сходу НААН України, а також 11 приватних агропідприємств.
Найактивніше промислове коноплярство розвивається в Чернігівській, Сумській, Одеській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій та Житомирській областях.
За словами Олега Примакова, вирощування промислових конопель не є складним, адже це в цілому невибаглива культура.
Основним ринком збуту українських конопель є Європейський Союз, зауважив представник Асоціації розвитку льонарства та коноплярства в Україні, співзасновник компанії Hempy UA Андрій Алечко.
Він пояснив, що розвитку галузі довго заважав негативний імідж конопель рослина асоціювалася виключно з наркотичними речовинами, і багато людей досі не сприймають її як перспективну промислову культуру.
Проте, за словами Алечка, після запуску відповідного реєстру агровиробники вже не мають боятися контролюючих органів.
Їхнє головне завдання отримуватися законодавчо дозволеного рівня тетрагідроканабінолу ТГК, і якщо він не перевищує норму, то діяльність є цілком легальною.
Нагадаємо, у січні цього року в Україні офіційно зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу оральні краплі іспанського бренду.
Також Главком повідомляв, що Кабінет міністрів вирішив виключити канабіс, смолу канабісу, екстракти та настоянки канабісу зі списку особливо небезпечних наркотичних засобів.
Останні новини
