Зрада чи розрахунок? Реакція світу на дзвінки Трампа
ua.korrespondent.net
Thu, 13 Feb 2025 20:50:00 +0200
![Зрада чи розрахунок? Реакція світу на дзвінки Трампа](https://api.uanews.net/images/67ae414f33aa6.webp)
У всьому світі активно обговорювали переговори президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним та заяви американського лідера про швидку зустріч із диктатором, неможливість України повернути окуповані території та стати частиною НАТО.
Одні європейські політики заявили, що без України та Європи мирні переговори неможливі, інші такі словесні поступки ще до початку переговорів означають зраду інтересів і України, і Заходу.
Перемога Путіна New York Times прямо називає розмову великою перемогою Росії.
Телефонний дзвінок зміцнив Путіна у думці, що визначати долю України та вирішувати інші важливі питання мають Москва та Вашингтон, пише видання.
Це явний знак того, що Путін, незважаючи на катастрофічні невдачі Росії на початку вторгнення в Україну на початку 2022 року, все ще може вийти з війни з перекроєною картою Європи та впливом Росії, що посилився.
Проблема для Європи Саме такого сценарію що Америка покине Україну та її європейських партнерів, вважаючи за краще домовлятися безпосередньо з Путіним найбільше побоювався Зеленський, посилається видання TheEconomist на своє інтервю з президентом України, опублікованим днем раніше.
Тепер розмова Трампа з Путіним, що відбулася в середу, викликала страх і жах у Києві та європейських столицях, пише видання.
При цьому в Україні є думка, що це провал Європи загалом, зазначає Economist.
Я думаю, що все вирішиться без України, цитує видання неназваного українського чиновника.
Україна в лайні.
І Європа, до речі, також.
На думку Economist, зараз Трамп фактично починає нормалізацію відносин з Росією, не домагаючись відчутних поступок від Кремля.
І якщо Трамп, схоже, зосереджений насамперед на припиненні бойових дій в Україні, то Путін, ймовірно, хоче домогтися від США більш комплексної угоди, яка не дозволить Україні вступити до НАТО, обмежить чисельність збройних сил України та скоротить присутність НАТО у Східній та Центральній Європі, пише New York Times, посилаючись на думку своїх.
Навряд чи Путін погодиться припинити бойові дії до того, як отримає гарантії виконання хоча б частини цих умов, узагальнює їхню позицію видання.
Багато коментаторів при цьому говорять, що не варто сприймати як даність, що Путін отримає все бажане, наголошує NYT переговори ще тільки готуються.
Гірше за Мюнхен1938 Колишній премєрміністр Швеції, співголова Європейської ради з міжнародних відносин Карл Більдт порівняв заяви Трампа та Хегсета з діями європейських лідерів на переговорах з Гітлером у Мюнхені 1938 року, причому порівняв не на користь Трампа.
Це, звичайно, новаторський підхід до переговорів піти на великі поступки ще до їх початку.
Навіть Чемберлен 1938 року не опускався так низько.
І той Мюнхен закінчився погано, зазначив Більдт.
Давній критик Трампа американський сенатор Адам Шифф написав у соцмережі Х, що президент США зателефонував нашому ворогові, Росії, перш ніж зателефонувати нашому союзнику, Україні.
Також сенатор зазначив, що міністр оборони США Піт Хегсет виключив майбутнє України в НАТО і відновлення суверенітету України над своїми територіями.
Шифф висловив упевненість, що це не що інше, як здавання інтересів України та наших власних, ще до початку переговорів.
Давайте називати речі своїми іменами це здавання інтересів України та наших інтересів ще до початку переговорів.
Трамп, звичайно, великий фахівець із укладання угод угод на користь Кремля, заявив Шіфф.
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)