Вперше в Україні. Водія позбавили прав через порушення правил військового обліку
www.rbc.ua
Wed, 05 Feb 2025 16:40:00 +0200
Через порушення правил військового обліку громадян можуть обмежувати у праві керування транспортними засобами.
Перший такий випадок в Україні вже зафіксовано.
Про це повідомляє РБКУкраїна із посиланням на дані Opendatabot.
Як можна втратити права через порушення правил військового обліку Згідно з інформацією сервісу моніторингу, в Україні зафіксовано перший випадок, коли людину обмежили у праві керувати авто через порушення правил військового обліку.
Йдеться про те, що суд задовольнив відповідний позов Територіального центру комплектування та соціальної підтримки ТЦК та СП.
Водія вперше тимчасово обмежили у праві керування транспортними засобами через порушення правил військового обліку допоки він не виконає вимоги ТЦК або ж якщо ця вимога не буде відкликана, пояснили в Opendatabot.
При цьому в Єдиному державному реєстрі судових рішень Бабуся можна знайти щонайменше 41 судову справу, повязану з обмеженням права на керування транспортним засобом через порушення правил військового обліку.
Дані пошуковика щодо справ про обмеження права керувати авто інфографіка opendatabot.ua Зазначається, що наразі у більшості випадків суди повертають подібні справи назад.
Однак це повязано лише із проблемами в оформленні позовів зокрема з несплатою ТЦК та СП судового збору.
Адвокат Валентина Слободянюк пояснила, що ТЦК, як державні органи, могли просто не закласти у кошторис фінанси на сплату судового збору за такими позовами адже нововведення в законодавство про мобілізацію відбулись в середині 2024 року.
Варто розуміти, що ця ситуація тимчасова тож вже у 2025 році така стаття витрат мала б зявитися в бюджетах ТЦК.
Відповідно збільшаться й шанси на успіх в судах, додала вона.
За словами експерта, обмеження у праві керування автомобілем не є нововведенням для наших громадян.
Такий захід впливу активно практикують, наприклад, державні та приватні виконавці щодо боржників по аліментах.
Уточнюється, що судові рішення у таких справах повністю знеособлені в них не зазначаються сторони процесу, що не дає можливості перевірити на наявність справи щодо себе.
Це може бути повязано з планами законодавців закрити доступ до інформації про судові справи, що стосуються мобілізації.
Відповідний законопроект уже пройшов перше читання у Верховній Раді та готується до другого читання, припустили на платформі.
Слободянюк підтвердила, що дійсно, наразі у таких категоріях справ відсутні правові вимоги щодо знеособлення даних учасників справи.
Такі заходи можливі лише в кримінальних справах, у закритих судових процесах та щодо судових рішень про проведення негласних слідчих дій.
Тепер же обмеження доступу до Реєстру або окремих рішень в ньому відбувається з метою запобігання загрозам життю і здоровю суддів та учасників судового процесу, розповіла вона.
Підставою для цього, за її словами, можуть бути інструктивні листи СБУ, доручення уряду, звернення від командування ЗСУ.
Отже, українці можуть дізнатися, чи є проти них подібні позови, лише через судові послуги у додатку Дія в електронному кабінеті системи єСуд.
Тим часом перевірити наявність штрафів від ТЦК та СП можна в Єдиному державному реєстрі боржників де відкрито понад 25 тисяч проваджень за порушення правил військового обліку.
Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України за допомогою індивідуального ідентифікатора доступу.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як діяти при отриманні повістки, щоб не мати проблем.
Читайте також, чи загрожує штраф за порушення правил військового обліку українцям за кордоном.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин