Щоб зрозуміти реальну вартість залізничних перевезень, потрібно реформувати «Укрзалізницю» – ексміністр
glavcom.ua
Wed, 05 Feb 2025 11:38:00 +0200
Укрзалізниця дуже багато втратила у вантажних перевезеннях, є серйозна фізична і моральна деградація рухомого складу.
Вантажна база традиційно є першочерговою для компанії, і тут необхідне призначення фахових людей та реформування компанії, щоб зрозуміти, скільки насправді коштують вантажні перевезення.
Про це заявив ексміністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи Національну транспорту стратегію, ухвалену урядом. Потрібно спільно з Європейським Союзом провести максимальну електрифікацію всіх залізничних шляхів, та запровадити приватну тягу.
Це треба зробити, щоб показати реальну вартість перевезень та їх ефективність порівняно з тим, що декларує Укрзалізниця, наголосив експерт.
Він також нагадав, що наразі УЗ ініціює чергове підвищення тарифів на вантажні перевезення на 37, аргументуючи це підвищенням цін на електроенергію, основні засоби виробництва і т.д.
Але реальна боротьба з корупцією, яка лишається високою у компанії, дасть значний фінансовий ресурс і позбавить УЗ необхідності постійно підвищувати тарифи.
Я залишаюся прихильником свого бачення.
І вважаю, що корупційна складова у компанії не зменшилася.
Це питання, власне, до Наглядової ради, внутрішньої безпеки та кадрових призначень.
Можливо, новому очільнику Олександру Перцовському вдасться, і за рахунок боротьби з цим явищем зявиться і додатковий ресурс для модернізації Укрзалізниці, резюмував Омелян.
Як відомо, експерти та бізнесасоціації звинуватили Укрзалізницю у бажанні використати монопольне становище та підвищити тариф на вантажні перевезення на 37.
Як заявили в Американській торгівельній палаті ACC, крім тарифів, УЗ збирається збільшити вартість робіт і послуг, які повязані із перевезеннями, а також ставки плати за користування вагонами та контейнерами.
Експерти та учасники ринку попередили, що таке рішення створить значний тиск на економіку України, а додаткові витрати на логістику для бізнесу перевищать 1,4 млрд грн на рік, що суттєво знизить конкурентоспроможність української продукції та обмежить можливості для виходу на експортні ринки.
У результаті від цього постраждає та сама Укрзалізниця, адже втратить роботу.
Останні новини
більше новин