Трамп не поспішає вести переговори з Сі Цзіньпіном для відвернення тарифної війни
www.rbc.ua
Wed, 05 Feb 2025 01:17:45 +0200
Президент США Дональд Трамп не поспішає вести переговори з президентом Китаю Сі Цзіньпіном щодо послаблення нової торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.
Телефонна розмова між лідерами перебуває у фазі планування.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Reuters.
Це чудово, сказав Трамп під час зустрічі з журналістами у Білому домі, коли його запитали про китайські мита у відповідь.
Розмова між Сі та Трампом розглядається як ключ до потенційного послаблення або відтермінування тарифів, як це було в понеділок під час розмов з лідерами Мексики і Канади.
Речниця Білого дому Кароліна Левітт повідомила журналістам, що дзвінок Трампа й Сі ще має бути запланований.
Президент Сі звернувся з президентом Трампом, щоб поговорити про це, ймовірно, щоб почати переговори.
Тож ми побачимо, як пройде цей дзвінок, сказала Левітт.
Превентивне попередження Китаю Обмежена відповідь Пекіна на запровадження Трампом 10 тарифу на весь китайський імпорт, підкреслила спробу китайських політиків залучити Трампа до переговорів, щоб запобігти відкритій торговельній війні між двома найбільшими економіками світу.
Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю заявив, що Пекін сподівається, що Вашингтон працюватиме для забезпечення стабільних, здорових і стійких звязків між двома країнами.
Міжнародний валютний фонд, який минулого місяця попередив, що різке посилення протекціоністської політики може вдарити по інвестиціях і порушити ланцюги поставок, заявив, що в інтересах усіх знайти конструктивні шляхи для вирішення розбіжностей і забезпечення торгівлі.
За оцінками британської дослідницької компанії Capital Economics, додаткові тарифи Китаю стосуватимуться близько 20 мільярдів доларів щорічного імпорту порівняно з 450 мільярдами доларів китайських товарів, які підпадають під дію тарифу Трампа, що набув чинності о 1201 ранку у вівторок 0501 за Гринвічем.
Заходи досить скромні, принаймні порівняно з кроками США, і були відкалібровані, щоб надіслати повідомлення США, зазначив у своїй записці керівник відділу економіки Китаю в Capital Economics Джуліан ЕвансПрітчард.
Тарифна війна США 1 лютого Дональд Трамп підписав указ про запровадження 25 мита імпорт товарів з Канади і Мексики, а також 10 мита на товари з Китаю.
Обмеження мали запрацювати з 4 лютого.
У відповідь, Китай запровадив цільові тарифи на американський імпорт.
Також Пекін попередив кілька компаній, зокрема Google, про можливі санкції у відповідь на мита Трампа.
Водночас, Трамп не виключив проведення переговорів з Китаєм з імовірного відтермінування мит.
Додамо, що в понеділок, 3 лютого, Трамп призупинив введення 25 тарифів на Мексику і Канаду.
Він погодився на 30денну паузу в обмін на поступки двох країн у питаннях охорони кордонів і боротьби зі злочинністю.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин