6 міст майбутнього, які будують 5 найбагатших людей на планеті
www.rbc.ua
Mon, 03 Feb 2025 22:00:00 +0200
У найближчі десятиліття світ може змінитися до невпізнання завдяки амбітним проектам найбагатших людей планети.
Ці мільярдери не просто інвестують у технології, а будують цілі міста майбутнього, які можуть стати зразком для всього людства.
Про це пише РБКУкраїна проект Styler з посиланням на вебпортал MSN.
Snailbrook Ілон Маск Це селище розташоване недалеко від Остіна, штат Техас, де з 2021 року знаходиться автовиробник Маска, Tesla.
Згідно зі звітами, найбагатша людина у світі придбала від 3 500 до 6 000 акрів землі для цього амбітного проєкту.
Наразі триває будівництво заводів та обєктів, які підтримуватимуть діяльність SpaceX та The Boring Company.
Snailbrook розташований за 56 км 35 миль від Остіна і наразі являє собою скромне поселення з кількома мобільними будинками і зоною для відпочинку на свіжому повітрі.
Однак це лише початок грандіозних змін.
Нещодавно Маск представив плани першого етапу проекту під назвою Project Amazing Phase I.
Згідно з цими планами, у Snailbrook зявляться вулиці з назвами, натхненними The Boring Company, якот Boring Boulevard, Waterjet Way і Cutterhead Crossing.
Крім того, буде побудовано 110 окремих будинків і школа в стилі Монтессорі.
Snailbrook прагне запропонувати своїм майбутнім жителям доступне житло порівняно із сусіднім Остіном.
Очікується, що оренда будинку тут коштуватиме всього 800 доларів на місяць, тоді як середня вартість оренди в Остіні, за даними сайту нерухомості Zillow, становить 1 995 доларів.
Під час планування міста Маск консультувався з різними креативними особистостями, включно зі своєю колишньою партнеркою Граймс і навіть Каньє Вестом.
Експерти припускають, що в найближчі десятиліття Snailbrook може перетворитися на процвітаюче утопічне місто, що втілює футуристичні ідеї Маска.
Колонія на Марсі Але амбіції Маска простягаються набагато далі Snailbrook до 2050 року він також планує створити автономну колонію на Марсі для одного мільйона людей.
SpaceX прагне зробити життя багатопланетним, і Маск хоче використовувати кораблі Starship для перевезення пасажирів і вантажів на Червону планету під час сприятливих вирівнювань Землі і Марса, які відбуваються кожні 26 місяців.
Маск визнає, що життя для перших поселенців на Марсі буде важким і небезпечним, і навіть зізнався, що деякі колоністи можуть загинути.
Однак він сподівається, що жага до пригод спонукає відважних дослідників ризикнути.
Перші жителі колонії займатимуться створенням життєво важливої інфраструктури, такої як системи життєзабезпечення і житлові комплекси.
У довгостроковій перспективі Маск бачить процвітаюче марсіанське місто з численними економічними можливостями для переселенців.
Маск уже запропонував кілька способів фінансування цього сміливого проекту.
Серед них запуск супутників і обслуговування Міжнародної космічної станції, чим SpaceX уже активно займається.
Ще одне потенційне джерело доходу надшвидкісні міжконтинентальні польоти на Землі, де космічні кораблі перевозитимуть пасажирів між точками на планеті менш ніж за годину.
Одне можна сказати точно проєкт буде неймовірно дорогим.
Однак Маск пророкує, що в майбутньому подорож на Марс стане набагато доступнішою і може коштувати менше ніж 200 000 доларів за квиток.
Проте футуристичне бачення Маска викликало чимало суперечок.
Критики висловлюють занепокоєння з приводу здійсненності проєкту, його впливу на довкілля, а також етичних питань, повязаних із пріоритетом колонізації Марса на тлі серйозних проблем на Землі.
Незважаючи на критику, найбагатша людина у світі нещодавно заявила, що людина зможе висадитися на Марсі вже за чотири роки, а автономне місто можна побудувати всього за 20 років.
Джефф Безос Колонії ОНіла Ілон Маск не єдиний мільярдер, який мріє про космічну спільноту.
У 2019 році Джефф Безос представив грандіозні плани зі створення плаваючих колоній у космосі на презентації своєї компанії з освоєння космосу Blue Origin.
Безос детально розповів про футуристичну концепцію колоній ОНіла, натхненну ідеєю фізика Джерарда ОНіла, запропонованою ще 1976 року.
Ці циліндри, що обертаються, здатні імітувати земну гравітацію, могли б перебувати на орбіті Землі і, за словами засновника Amazon, теоретично вмістити до одного трильйона людей.
Описуючи колонії як найкращий день на Мауї цілий рік, Безос малює утопічну картину світ без дощу і землетрусів, куди люди добровільно переселяться в майбутньому.
Як показано на концептартах, ці просунуті колонії включатимуть різноманітні екосистеми з високошвидкісним транспортом, сільськогосподарськими зонами, парками відпочинку і навіть національними парками.
Деякі колонії зможуть відтворювати земні міста, поєднуючи звичне середовище з унікальним досвідом життя в космосі.
Безос також запропонував унікальну особливість у деяких районах можна буде регулювати рівень гравітації, створюючи зони невагомості для відпочинку, де жителі зможуть буквально літати за допомогою власних крил.
Це звучить занадто добре, щоб бути правдою, і сам Безос визнає, що наука ще не винайшла технології, необхідні для будівництва таких колоній.
Однак він пообіцяв закласти фундамент для майбутніх поколінь.
Першим кроком у цьому напрямку став проєкт Blue Moon місячний посадковий модуль, призначений для доставки вантажів і людей на поверхню Місяця.
У майбутньому цей корабель може зіграти ключову роль у створенні інфраструктури для космічних колоній.
Марк Лор Телоса Тим часом, колишній керівник Walmart Марк Лор представив футуристичний план будівництва сталого міста в пустелі США.
За словами Лора, утопічне місто Телоса обєднає чистоту Токіо, різноманітність НьюЙорка і соціальні послуги Стокгольма.
Телоса займе 607 квадратних кілометрів і після завершення будівництва зможе вмістити пять мільйонів жителів.
Місце для міста ще не вибрано, але розглядаються Невада, Юта, Техас і Аризона.
Телоса спроектована як місто 15 хвилин, де робота, школи і всі необхідні зручності будуть знаходитися в пішій доступності від житлових районів.
Місто обіцяє екологічну архітектуру, стійку енергетику і систему водопостачання, стійку до посух.
Вражаюче, але за оцінками експертів, місто може досягти цільової чисельності населення в 5 мільйонів осіб протягом найближчих 40 років.
Перший етап будівництва, розрахований на 50 000 жителів, що займає 6 квадратних кілометрів, обійдеться приблизно в 25 мільярдів доларів.
У той час як загальна вартість проекту оцінюється в колосальні 400 мільярдів доларів.
Фінансування проєкту надходитиме з різних джерел, включно з приватними інвесторами, філантропами, федеральними та державними грантами, а також субсидіями на економічний розвиток.
Якщо будівництво піде за планом, перші щасливі жителі зможуть заселитися в Телосу вже до 2030 року.
Пітер Тіль Seasteadings Технологічний мільярдер Пітер Тіль є інвестором і засновником The Seasteading Institute, створеного 2008 року.
Ця некомерційна організація виступає за розвиток плавучих міст в океані.
Ці новаторські морські спільноти замислюються як екологічно стійкі та такі, що надають жителям певну політичну автономію.
Однак The Seasteading Institute не займається безпосереднім будівництвом морських поселень, а підтримує і надихає інших на реалізацію подібних ініціатив.
Один із підтримуваних інститутом проєктів Arktide, екологічно орієнтована компанія з Флориди, що займається будівництвом доступного житла на воді.
Мета Arktide створення стійкої морської інфраструктури, яка задовольняє основні потреби людей і одночасно сприяє процвітанню океанської екосистеми.
Наразі компанія розробляє інноваційні проєкти, орієнтовані на безпеку і доступність як для приватних осіб, так і для бізнесу, зацікавлених у переселенні на море.
Крім того, Arktide бере участь у конкурсі Carbon Removal XPRIZE з призовим фондом 100 мільйонів доларів.
Компанія прагне видаляти понад одну гігатонну вуглецю з атмосфери Землі за допомогою природних процесів в океані.
Кронпринц Мохаммед бін Салман NEOM Проєкт, що наче вийшов із наукової фантастики, NEOM це вражаючий урбаністичний розвиток, який наразі формується в пустелі Саудівської Аравії.
Оголошений у 2017 році, мегапроєкт вартістю 1,5 трлн доларів вражає своїми масштабами.
Він майже завбільшки з Бельгію і складається з кількох футуристичних зон, включно з The Line дзеркальним лінійним мегаполісом із передбачуваним населенням девять мільйонів людей.
NEOM включатиме 10 різних регіонів, що охоплюють 26 500 квадратних кілометрів у північнозахідній провінції Табук, яка межує з Червоним морем і затокою Акаба.
За площею він порівнянний з Албанією і майже так само великий, як Бельгія.
Серед запропонованих регіонів NEOM острівний курорт, гірськолижний комплекс, плавучий індустріальний портмісто, ультрарозкішний перевернутий хмарочос і The Line, що, мабуть, є найамбітнішою і найдорожчою частиною проєкту.
Однак незважаючи на те, що будівництво вже триває, плани щодо The Line були значно скорочені.
Згідно зі звітом Bloomberg, до 2030 року заплановане 170кілометрове місто буде збудовано лише на 2,4 кілометрів.
Крім того, замість 1,5 мільйона осіб до кінця десятиліття, в The Line зможе оселитися лише 300 000 жителів.
Багато експертів вважають, що реалізація мегапроєкту в повному обсязі малоймовірна і що він може виявитися нездійсненним.
Останні новини
більше новин