Перемовини можуть зайти в глухий кут, не розпочавшись: що може їм завадити
ua.korrespondent.net
Mon, 03 Feb 2025 18:30:00 +0200
Теорія перемоги диктатора У звіті американського Інституту вивчення війни ISW небагато оптимізму щодо переговорного процесу між Україною та Росією.
Вказується на те, що Росія має намір продовжувати наступальні операції в Україні до осені, не плануючи укладати мирну угоду.
Тож Кремль, очевидно, не збирається завершувати бойові дії в найближчі місяці, оскільки російські командири готують операції, що можуть тривати до літа, а можливо й до осені.
Російське командування, ймовірно, має відомості або вважає, що президент Росії Володимир Путін не має наміру припиняти війну в Україні найближчим часом, зазначають аналітики.
На їх думку, на це вказує активність російських сил на лінії КупянськБороваЛиман.
Спроби захопити Купянськ та інші території Харківщини можуть вимагати від російської армії місяців зусиль, аби пройти ще до 30 км і захопити низку населених пунктів, одночасно підтримуючи логістику через річку Оскіл.
Водночас військові блогери з обох сторін припускають, що росіяни можуть спробувати захопити місто Великий Бурлук, аби створити єдину лінію фронту від Вовчанська до Купянська.
За оцінками ISW, для досягнення цього результату їм знадобиться час на повільне просування від 6 місяців до року.
Російські командири, ймовірно, не переживають через швидкість або послідовність свого просування в Україні, вважаючи, що війна триватиме, поки Росія не здобуде військову перемогу, додають аналітики.
Аналізуючи публічні заяви Путіна, в ISW дійшли висновку, що він сформулював теорію перемоги, яка базується на поступовому постійному наступі, який може тривати безкінечно.
Російський диктатор, ймовірно, буде наполягати на тому, щоб отримати всі окуповані території України, або забере їх з часом через військові дії.
Російське військове командування, очевидно, виходить саме з такої стратегії у своїх планах.
Варто врахувати, що, згідно з повідомленням аналітичного проєкту DeepState, Силам оборони України вдається поступово сповільнювати наступ російських військ.
Зокрема, в січні російські війська захопили 325 кв.
км української території, що значно менше, ніж було захоплено в попередні місяці.
Наприклад, у грудні 2024 року росіяни захопили 394 кв.
км, в листопаді 730 кв.
км, а в жовтні 503 кв.
км.
Прагне знищити Україну і українців Західні експерти стверджують, що цілі президента Росії Володимира Путіна в Україні надзвичайно амбітні, і хоча тимчасове припинення бойових дій може бути можливим, досягти міцного врегулювання миру буде вкрай важко.
Цілі війни Росії в Україні з 2014 року полягали в тому, щоб підірвати суверенітет України і взяти повний політичний контроль над країною, заявив експерт Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень Фредрік Лейдквіст у коментарі Financial Times.
Важливим чинником для досягнення таких цілей є ворожість Путіна до українського суверенітету, що, по суті, стосується й української національної ідентичності, підкреслює видання.
Протягом останнього року українські сили вели оборонну війну на виснаження, у той час як російські війська продовжували поступово просуватися.
Попри це, питання про можливу перемогу Росії залишається відкритим про безумовну перевагу росіян не йдеться.
У той же час, на думку колишнього заступника міністра оборони Аліни Фролової, оцінюючи позиції України та Росії у війні, зазвичай занадто багато уваги приділяють лише видимим операціям на фронті, де Росія, ймовірно, й має певну перевагу.
Однак у таких сферах, як, наприклад, повітря, море, космос та кіберпростір, Україна впевнено утримує позиції або навіть має перевагу.
Верховний головнокомандувач обєднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі також вірить у хороші перспективи України у війні, зазначаючи, що не бачить потенціалу для масштабного прориву Росії, незважаючи на значні військові втрати і труднощі з набором новобранців, які також є серйозними проблемами для обох сторін.
Я не турбуюся, що Україна може раптово програти.
Я не бачу потенціалу для масштабного прориву росіян ред..
Зрештою, є причина, чому Росія перекинула тисячі й тисячі солдатів із Північної Кореї.
Я думаю, ми продовжимо спостерігати цю напругу між бажанням атакувати й нестачею живої сили з боку росіян, сказав Каволі у коментарі FT.
Польський інтерес Але, попри таємні наміри російського диктатора, розмови про ймовірні майбутні перемовини не припиняються.
Адже в тому, щоб ці перемовини відбулися, зацікавлена не лише Україна.
Наприклад, президент Польщі Анджей Дуда наголосив на важливості участі Польщі в мирних переговорах між Україною та Росією, оскільки польські та українські інтереси щодо Росії збігаються.
Про це він сказав в інтервю Financial Times.
Дуда зазначив, що якщо адміністрація Трампа запросить до переговорів певне коло країн, окрім України та Росії, то в інтересах України було б, щоб Польща також була за столом переговорів.
Якщо ми поглянемо на відроджений російський імперіалізм, то польські та українські інтереси в цьому випадку збігаються, підкреслив президент Польщі.
Однак він висловлює сумніви в доцільності направлення польських військ в Україну.
Ми будемо допомагати Україні й надалі, оскільки це необхідно.
Однак нам не обовязково розміщувати там свої війська, заявив Дуда.
Окрім того, він зауважив, що завершення війни Росії проти України може призвести до росту міжнародної організованої злочинності.
За його словами, Україні знадобиться потужна підтримка для забезпечення безпеки.
Він також звернув увагу на те, що тисячі військових, які повертаються з фронту, можуть зіткнутися з психологічними проблемами, а також з руйнуванням інфраструктури, безробіттям і відсутністю перспектив у своїх рідних містах і селах.
То ж і тут необхідно буде допомогти українцям.
Галина Гірак
Останні новини
більше новин