Адміністрація Байдена гальмувала постачання зброї Україні у 2024 році – Reuters
glavcom.ua
Mon, 03 Feb 2025 17:17:34 +0200
В останній рік президентського терміну Джо Байдена ухвалення рішень про постачання зброї Україні гальмувалося через внутрішні дебати про ризики ескалації у відносинах із Росією.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що найбільші проблеми з затримкою постачання американських озброєнь Україні виникли в місяці, коли Конгрес гальмував схвалення 60 млрд підтримки союзників США.
Але цьому також сприяли занепокоєння щодо того, чи має США достатньо запасів озброєнь.
Додатково ситуацію ускладнила хаотична система відстеження озброєнь США, де навіть факт доставки зброї в Україну визначався різними відомствами порізному.
Затримки з постачанням зброї Україні тривали і після того, як Конгрес у квітні 2024 року схвалив кошти на військову допомогу.
Як зазначає Reuters, з квітня до вересня 2024го адміністрація Байдена санкціонувала в середньому близько 558 млн військової допомоги Україні.
Після перемоги Дональда Трампа на виборах це число різко зросло до 1,1 млрд, але й воно лише дорівнює середньомісячному показнику протягом перших двох років повномасштабної війни.
За словами джерел, до листопада 2024 року в Україну було поставлено лише близько половини вартості військової допомоги від загальної суми, яку США обіцяли виділити у 2024 році зі складів армії.
До початку грудня 2024го Україна отримала лише близько 30 обіцяної американської бронетехніки.
Нагадаємо, США переправили приблизно 90 ракетперехоплювачів системи Patriot зі складу в Ізраїлі до Польщі для подальшої доставки в Україну.
Як повідомлялося, у січні цього року Сполучені Штати Америки заявили про передачу Україні нового пакета військової допомоги на 500 млн.
До нього ввійдуть, зокрема, ракети та боєприпаси.
До слова, колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний вважає, що зволікання демократичних країн з наданням Україні необхідної кількості зброї призвело до того, що ситуація на полі бою змінилася.
Останні новини
більше новин