З 2025 року подорожі до Європи для українців стають платні: що таке ETIAS і як його отримати
lviv.znaj.ua
Sun, 02 Feb 2025 09:20:00 +0200
Європейський союз вирішив запровадити новий алгоритм обліку осіб, які вїжджають на територію Шенгенської зони.
Кажуть, нова система це чудовий спосіб посилити безпеку в країнах Євросоюзу і припинити спроби біженців або мандрівників залишитися в ЄС нелегально.
Українцям варто знати, що все це ще й не безкоштовно.
Так, починаючи з 2025 року, українці, які хочуть подорожувати до країн Європейського Союзу, повинні будуть оформити спеціальний дозвіл ETIAS Європейська система інформації та авторизації подорожей. При цьому вирушити у спонтанну подорож Європою тепер не вийде.
Справа в тому, що заявку на отримання цього дозволу рекомендується подавати щонайменше за 96 годин до планованого перетину кордону.
Для того щоб отримати ETIAS, потрібно заповнити онлайнанкету на офіційному сайті або в застосунку ETIAS сплатити збір у розмірі 7 євро приблизно 307 гривень за поточним курсом дочекатися схвалення заявки отримати лист із дозволом на електронну пошту перевірити, чи немає помилок в особистих даних якщо вони будуть, на кордоні вас не пропустять.
Важливо Від сплати збору звільняються особи віком до 18 років та старші за 70 років.
Обробка анкети займає зазвичай кілька хвилин.
Однак, якщо система вважатиме, що необхідна додаткова перевірка, то процес може затягнутися на 14 або 30 днів.
Саме тому тепер бажано планувати свої закордонні поїздки заздалегідь. До речі, документ ETIAS діє протягом трьох років або до кінця дії закордонного паспорта. Важливо У разі заміни закордонного паспорта потрібно буде знову заповнювати анкету й отримувати новий ETIAS.
Зазначимо, що нововведення поширюється на громадян приблизно 60 країн, які мають безвізовий режим з ЄС, зокрема й Україну.
При цьому отримання ETIAS не змінює чинних правил безвізового режиму.
Ви можете перебувати в країнах Шенгенської зони до 90 днів протягом кожного 180денного періоду. Нагадаємо, у разі відсутності військовооблікового документа або наявності інформації про розшук у реєстрі призовників, особі може бути відмовлено у перетині кордону.
Також наш портал писав, що Україна зтикнеться з серйозною кризою після війни залишиться 23 мільйона.
Крім того, портал Знай.ua повідомляв про відкриті кордони та порожні міста що робитиме уряд, щоб повернути українців.
Останні новини
більше новин