Росіяни намагаються прорватися на кількох напрямках. Огляд з фронту
glavcom.ua
Sat, 01 Feb 2025 16:10:00 +0200
Огляд сьогодні буде коротким, з кількох напрямків.
1.
Купянський напрямок Командування 6ї загальновійськової армії ЗВА противника продовжує намагатися розвивати свої успіхи у районі населеного пункту Дворічна, намагаючись одночасно взяти його повністю під свій контроль ЗСУ досі утримують її північну частину та просунутись, по суті, у бік Купянська на південь, атакуючи на північ та південь від населеного пункту Западне.
Передові підрозділи 69ї мотострілецької дивізії мсд 6ї ЗВА противника, посилені рядом підрозділів зі складу російського добровольчого штурмового корпусу ДШК, ведуть запеклі бої з підрозділами Збройних Сил України, які обороняються по обидва боки дороги КупянськДворічна, на ділянці ЗахіднеДворічна.
Ворогу вдалося прорватись за дорогу тобто на захід від неї, проте очевидно, що він відчуває певні труднощі у нарощуванні своїх зусиль на цьому напрямку, адже українські війська не лише продовжують утримувати саме село Западне, а й значну територію вздовж дороги між ним та Дворічною.
Думаю, що найближчим часом командування 6ї ЗВА спробує укрупнити свій тактичний плацдарм на річці Оскіл у районі Дворічної, відтіснивши наші передові підрозділи від цієї дороги і повністю витіснивши їх з Дворічної.
Тим часом, у звязку з цим питанням, використання мосту через Оскіл ймовірно зруйнованого між Дворічною та Гряниківкою продовжує, вочевидь, залишатися своєрідною ідеєю фікс для російського командування.
Наскільки я розумію, ворог намагається відтіснити наші війська якомога далі від нього, щоб мати можливість відновити, бодай його тимчасове використання для логістичного забезпечення своїх передових підрозділів, які діють на захід від річки Оскіл.
Швидше за все, як ешелон розвитку успіху вороже командування зможе застосувати на плацдармі до 12 мотострілецьких полків зі складу 18ї мсд 11го армійського корпусу АК.
Напевно, мова може йти про 79й або і 275й мотострілецькі полки цієї дивізії.
Однак, якщо мати на увазі більший оперативнотактичний рівень значення активних дій противника у районі населеного пункту Дворічна у першу чергу, щодо оборони міста Купянська, то слід зазначити, що він може значно зрости за умови виконання двох умов Якщо ворогу вдасться створити плацдарм на річці Оскіл на південь від міста, який хоча б за його масштабами можна було порівняти з Дворічанським.
При цьому, якщо йому вдасться розширити сам Дворічанський плацдарм 6ї ЗВА до такої міри, щоб він зміг забезпечити більшменш вдале зосередження і розгортання такого угруповання сил і засобів, яке дозволило б противнику успішно розвинути наступ або у напрямку Купянська, або в напрямку В.
Бурлука.
На даний момент ці умови відсутні.
Розміри плацдарму противника в районі Дворічної явно невеликі для цього.
А кілька спроб ворога форсувати Оскіл на південь від міста не увінчалися успіхом.
Тим більше, що сам прорив російських військ до Осколу у районі Кругляківки 2га мсд, 47а тд 1ї ТА противнику так й не вдається розширити настільки, щоб мати можливість спробувати переправитися через Оскіл на більшменш широкій ділянці, а не намагатися битися відразу лобом у районі Сенькове.
Іншими словами, якщо українському командуванню вдасться хоча б купірувати плацдарм у районі Дворічної не кажучи вже про його ліквідацію або суттєве скорочення і заблокувати решту спроб противника форсувати Оскіл більшменш великими хоч і на тактичному рівні силами, то командуванню угруповань військ УВ противника Север і Запад знову доведеться морочити голову над методами і шляхами організації свого подальшого наступу на Купянськ.
2.
Новопавлівський напрямок Судячи з усього, ворогу, аби вирішити проблему витіснення наших військ з так званих залишків Курахівського плацдарму доводиться докладати чималих зусиль На випадок, якщо хтось забув, нагадаю про склад сил і засобів противника, які зараз невпинно працюють над вирішенням цієї проблеми.
А за своїми масштабами він цілком порівняний з ордою, яка зараз діє на Покровському напрямку.
Більша частина 90ї танкової дивізії тд 41ї ЗВА УВ Центр.
2 бригади 51ї ЗВА 110та та 114та омсбр УВ Центр.
Основні сили не менше як двох мотострілецьких дивізій 20ї та 150ї мсд 8ї ЗВА УВ Юг.
36та, 39та, 57ма омсбр УВ Восток зі складу 29ї ЗВА, 68го АК та 5ї ЗВА відповідно.
На даний момент на південь від річки Вовча українські війська повільно, ведучи запеклі арєргардні бої, відступають з району Дачного та з лінії вздовж річки Сухі Яли.
Ворогу вдалося просунутися на північ від лінії ЗеленівкаЯнтарне у напрямку Дачного 36та та 39та омсбр одночасно наступаючи на Дачне зі сходу, силами 20ї та 150ї мсд 8ї ОА їх підрозділи вже вступили у бої за село Дачне.
Однак ЗСУ продовжують утримувати ділянку дороги ЗапоріжжяДонецьк між Константинополем та Дачним, у тому числі селище Улакли, що дозволяє їм вести ці бої організовано та контрольовано.
Поки що ворогу не вдалося прорватися із Зеленівки до Улаклів і таким чином швидко і безповоротно зруйнувати всю систему оборони Збройних сил України на південь від дороги.
На північному фасі цих залишків, де діють в основному сили і засоби УВ Центр 90а тд 41ї ЗВА і частина сил 51ї ЗВА, ситуація не така однозначна.
Очевидно, щодо перспектив Збройних Сил України планомірно та з мінімальними втратами відступити зі згаданих вище залишків Курахівського плацдарму у район селища Костянтинопіль, ключовим питанням залишається питання подальшого утримання ними села Андріївка, на північ від річки Вовча.
Поки що інформація про ситуацію на цьому напрямку досить суперечлива.
Передові підрозділи 114ї та 110ї омсбр противника, що діють тут, схоже, відступили до села Шевченко, звідки останнім часом вони робили неодноразові спроби прорватися та закріпитися в Андріївці.
Однак, судячи з карти групи Deep State, деяким частинам 90ї тд противника ймовірно, зі складу 428го мсп або 67го сп цієї дивізії все ж вдалося прорватися у село з північного сходу.
Що є насправді, на даний момент, я поки не знаю.
Разом з тим, очевидно, що і українське командування, і вороже командування цілком розуміють важливість контролю над цим населеним пунктом для загальної тактичної ситуації на південь від траси ЗапоріжжяДонецьк, у районі Улакли та Дачне.
Тому обидві сторони тут впираються не на жарт.
Основні сили 90ї тд, що діють на північ від цього сектора 6й і 80й тп, 228й мсп, частина 428го мсп, за останні 4 доби зуміли вийти на рубіж Надіївка Новоандріївка і таким чином на тактичному рівні вирішили два завдання забезпечили ударне угруповання противника, що діє на Покровському напрямку з півдня і зберегли загрозу оточення наших частин і підрозділів, які продовжують оборонятися у районі Андріївки та на південь, у самих залишках Курахівського плацдарму, з півночі.
Передові підрозділи 90ї тд противника активно ведуть наступ у напрямках Надіївка Котлярівка, Новоандріївка Срібне і водночас їм ще вдається просуватися на захід від Словянки.
Як на мене, таке досить активне використання 90ї тд ворожим командуванням, причому у досить розряджених бойових порядках і на досить рознесених напрямках та секторах, дійсно має певний сенс, хоча і повязане з певними труднощами і проблемами для противника у майбутньому.
По суті, 90та тд противника, одночасно діючи як на Покровському, так і на Новопавлівському напрямках, звязує дії противника на обох напрямках в єдиний задум план.
Не випадково російське командування додало до своїх штатних полків 90ї тд для наступу на цих напрямках ще 1 мотострілецький мсп та 2 стрілецькі сп полки.
А потім ввело цю дивізію до складу 41ої ЗВА, яка зараз активно діє на південь і південний захід від Покровська.
Чим глибше на захід просувається 90та тд у своїй смузі наступу, тим стійкішим стає вразливий лівий фланг противника під Покровськом, а також над нашими військами на Новопавлівському напрямку залишається загроза оточення з півночі.
Крім того, очевидно, що активні дії 90ї танкової дивізії противника забезпечують російському командуванню необхідну ширину і розмах наступальних дій на обох напрямках таким чином, що вони перевищують реальні практичні можливості діючих тут частин і підрозділів Збройних Сил України у плані організації та проведення ними будьяких контратакуючих дій на флангах своїх наступальних угруповань.
По суті, просуваючись на західному напрямку незважаючи ні на що, 90та тд противника виконує своєрідну функцію запобіжника на внутрішніх, суміжних флангах двох основних наступальних угруповань противника, що діють як на Покровському, так і на Новопавлівському напрямках.
3.
Великомихайлівський напрямок колишній Времіївський Після того, як війська 5ї та 36ї ЗВА противника УВ Восток, посилені підрозділами двох його окремих бригад морської піхоти обр МП 40ї та 336ї обр МП, зайняли район Новий Комар Велика Новосілка Нескучне Времівка, вони по суті виконали своє найближче завдання захопили важливий опорний район оборони Збройних Сил України на цьому напрямку.
Тому, як на мене, щодо цього напрямку є сенс подумати про те, де і як ці ворожі сили та засоби можуть діяти у майбутньому.
На мою глибоко дилетантську думку, найбільш вірогідним місцями докладання основних зусиль противника у зоні відповідальності його УВ Восток можуть бути наступні прагнення Ймовірно, ворог спробує повністю зайняти район Новодарівка Новопіль Зелене Поле Новосілка.
А потім спробує прорватися у напрямку Богатиря і Комара.
Для виконання цих завдань, очевидно, частина сил і засобів з правого флангу УВ Восток буде перегрупована в смугу 5ї ЗВА цілком можливо, що 57ма омсбр повернеться у рідні пенати, тобто до складу 5ї ЗВА і до неї додасться частина сил 34ї омсбр зі складу 49ї ЗВА, своєю чергою, 36а ЗВА, зі своєю окремою танковою бригадою 5та отбр, буде повністю розгорнута на схід від річки Мокрі Яли, і до неї будуть додані обидві бригади морської піхоти 40та і 336та обр МП.
При цьому, швидше за все, 60та омсбр зі складу 5ї ЗВА буде виведена для доукомплектування у резерв і у подальшому буде використовуватися як ешелон розвитку успіху під час наступу на Комар і Багатир.
Все це, звичайно, написано вилами на воді, але якби я був на місці відповідного російського командування, то вчинив би саме так.
Чому саме там Ну, з двох основних причин.
Вирішення першого завдання дозволить російському командуванню створити дуже зручні для себе умови щодо відновлення наступальних дій у смузі своєї 35го ЗВА на Гуляйпільському напрямку Вирішення другого завдання, очевидно, у разі його успішного перебігу, дозволить російському командуванню спробувати досягти оперативного успіху на всьому Новопавлівському напрямку.
Що ж, варіацій на цю тему також може бути кілька.
Вороже командування може вирішувати їх послідовно один за одним, одночасно, ну або відмовитися від одного з них, заради більших шансів на успіх у вирішенні другого завдання.
Думаю, це буде визначатися двома основними факторами станом особливо щодо боєздатності сил і засобів зі складу обєднань УВ Восток, і наявністю/відсутністю необхідних для цього обсягів МТЗ.
Наскільки я розумію, фактор ворога російське командування, при цьому, бере до уваги лише у другу чергу, оскільки вважає українські війська, які їм там протистоять, мало боєздатними.
Як колись сказав один сліпий філософ, поживемо побачимо...
Останні новини
більше новин