Українці зможуть отримати субсидію на оренда житла: як оформити
www.rbc.ua
Fri, 24 Jan 2025 11:51:33 +0200
Внутрішньо переміщені особи ВПО в Україні із 29 січня зможуть оформити субсидію на оренду житла.
Цей інструмент спрямований на допомогу українцям, які через війну залишили свої домівки та стикаються з фінансовими труднощами при оренді житла в інших регіонах країни.
Про це повідомляє РБКУкраїна із посиланням на Міністерство соціальної політики України.
Субсидія на оренду надаватиметься тим сімям, які найбільше потребують підтримки, за аналогією з житловою субсидією.
Програма враховуватиме фінансову спроможність родини, вартість оренди в різних регіонах та забезпечуватиме юридичний захист як орендарів, так і орендодавців.
Хто може скористатися субсидією Субсидія доступна для ВПО, які залишили окуповані території або зони бойових дій і не мають житла у безпечних регіонах родин, чиє житло знищене або непридатне для проживання орендарів, які витрачають значну частину доходу на оренду.
Важливі умови орендар і орендодавець не повинні бути родичами орендар не може одночасно отримувати іншу допомогу на проживання від держави приміщення, яке орендується, не має отримувати компенсацію за програмою Прихисток.
Як оформити субсидію Подати документи можна офлайн у сервісних центрах ПФУ або ЦНАП онлайн через портал електронних послуг ПФУ або мобільний застосунок, використовуючи електронний підпис.
Для того, щоб отримати субсидію на оренду житла, ВПО мають подати наступні документи договір найму за встановленою формою, заява за встановленою формою, за потреби копії документів, що підтверджують особливі обставини довіреності, документи законних представників тощо.
Документи можуть подавати як особисто орендар і власник житла, так і через онлайнсервіси.
У разі відсутності власника, це можна зробити через його представника за довіреністю.
Раніше РБКУкраїна писало, що починаючи з 2025 року окремі категорії ВПО матимуть змогу отримувати одразу дві різні субсидії.
Це нововведення спрямоване на підтримку родин та осіб із низьким рівнем доходів, які потребують додаткової державної допомоги.
Обидві субсидії будуть надаватися незалежно одна від одної.
Також в Україні дедалі більшої популярності набуває онлайнподання заяв на житлову субсидію.
За даними Пенсійного фонду України, з початку реалізації експериментального проєкту вже подано понад 9 тисяч заяв за спрощеною процедурою, більшість із яких оформлено через вебпортал електронних послуг ПФУ.
Раніше РБКУкраїна розповідало, як скористатися цією можливістю та подати заяву онлайн.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин