США розробляють для ЗСУ нову потужну зброю за програмою ERAM
news.online.ua
Thu, 23 Jan 2025 21:01:00 +0200
США розробляють для ЗСУ ракетобомбу ERAMВ рамках реалізації цієї програми американські військові хочуть інтегрувати на цю ERAM перспективну голівку самонаведення Quicksink, характеристики якої мають давати можливість навіть топити кораблі та інші морські цілі.
Вперше про існування програми ERAM стало відомо лише в липні 2024 року, хоча при цьому заявлялось, що контракт на старт робіт по цій ракетобомбі було видано ще в січні минулого року.
При цьому базові умови контракту передбачають, що ERAM має бути готова за 2 роки тобто до 2026 року, і що обсяги виробництва мають складати 1000 одиниць на рік.
Окрім США, до цієї програми також залучені Україна, Данія та Нідерланди.Видання The War Zone уточнює, що нещодавно дивізіон StandIn Strike Управління озброєнь Центру керування життєвим циклом ВПС США StandIn Strike Division of the Air Force Life Cycle Management Centers Armament Directorate звітувало про прогрес в програмі ERAM.В межах цього звіту було заявлено зокрема, що для фінансування робіт за цією програмою Пентагон обрав механізм Other Transaction Authority OTA, який передбачає спрощений формат фінансування для перспективних проєктів.
Наразі ERAM уже вийшов на той етап, коли його творці обирають систему наведення боєприпасу, яка зможе працювати навіть без опори на GPSнавігацію.Власне, саме в цьому контексті й виникла ідея про можливу інтеграцію голівки самонаведення Quicksink на ERAM, і тут ВПС США вже начебто подали запит на те, щоб отримати для початку потенційний графік виробництва та ціну на перші десять прототипів такої ГСН, які можна буде інтегрувати на перспективну ракетобомбу.Як далі уточнює TWZ, особливість Quicksink полягає в тому, що там інтегровано радіолокаційну та інфрачервону голівки самонаведення.
Авіабомба Quicksink невразлива до впливу засобів РЕБ противника.Наразі Quicksink коштує 200 тис дол за одиницю, але ВПС США сподіваються, що в ході роботи над цією системою наведення вартість зменшиться до 50 тис дол за одиницю.
При цьому є сподівання, що Quicksink вдасться інтегрувати не тільки на JDAM або ERAM, але й на інші типи авіаційних боєприпасів, які уже зараз мають у своєму розпорядженні ВПС США, або можуть отримати у перспективі.
Що відомо про українську ракету РутаВ Україні провели успішні випробування ракети Рута.
Вона здатна розвивати швидкість до 500800 км/год.Як зазначається, Рута є розробкою українського стартапу Destinus.
Вона виглядає як крилата ракета або реактивний дрон.
Її основні характеристики включаютьДальність польоту до 300 кмПризначення виконання ударних, розвідувальних завдань або використання як мішень для тренувань.Основною перевагою Рути є її високошвидкісний політ, що ускладнює протидію з боку російських мобільних вогневих груп та робить неефективними вертольоти у складі російської ППО.
Останні новини
більше новин