У харківському шпиталі запроваджено унікальну методику лікування зору військових
glavcom.ua
Wed, 22 Jan 2025 16:39:00 +0200
У харківському шпиталі запровадили унікальну зорову реабілітацію для військових із мінновибуховими травмами, яку розробили лікарі у США.
Про це повідомляє Військовомедичний клінічний центр Північного регіону.
Приблизно третина бійців стикаються із порушеннями зору внаслідок мінновибухових травм.
В очах двоїться, зявляється біль і пісок.
Ці симптоми неабияк посилюють посттравматичний синдром.
А медикаментозного лікування таких порушень не існує.
Спеціальну методику лікування розробили в Америці, і місяць тому зорову реабілітацію запровадили у харківському шпиталі, йдеться у повідомленні.
Як зауважив лікарофтальмолог Роман Шебанов в коментарі Главкому, військовим з порушеннями зору безкоштовно проводять реабілітацію у Військовомедичному клінічному центрі Північного регіону.
Зазначається, що порушення зору після вибухових травм додаткове навантаження на мозок пацієнта Через це виникають головні болі, загострюється ПТСР, вестибулярні порушення.
Мозок витрачає десь близько 20 енергії на те, щоби зрозуміти положення в просторі, дистанцію, обєм предмета, пояснює фізичний терапевт Кирило Євтушенко. Військовомедичний клінічний центр зауважує, що працюють фізичні реабілітологи шпиталю у команді з офтальмологамиоптометристами.
Щоби запустити програму реабілітації, фахівці з Харкова навчалися в американської професорки оптометрії Крістіни Ракочі, яка приїздила до Львова.
За різними науковими джерелами, від 15 до 35 вибухових травм ускладнюються зоровими порушеннями.
І в Україні дуже довгий час взагалі не існувало напрямку реабілітації зорових порушень внаслідок вибухової травми.
Вона існувала в Штатах у комплексі мультисенсорної реабілітації.
Тепер, після того, як наша команда пройшла навчання і привезла ці знання сюди, ми маємо напрямок зорової реабілітації і у Харкові.
У наших пацієнтів за цей місяць роботи вже є перші успіхи, ділиться невролог, очільник команди реабілітологів Військовомедичного клінічного центру Північного регіону Іван Дарій.
Нагадаємо, що у Луцьку на базі одного із ключових медзакладів Волині відкрився 13й інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових національної мережі Recovery.
За допомогою надсучасного обладнання мультидисциплінарна команда цього закладу зможе щороку надавати безоплатну медичну допомогу понад 1 500 військових.
Останні новини
більше новин