Вперше в історії. Як український криголам "Ноосфера" забезпечує морські дослідження США
www.rbc.ua
Wed, 22 Jan 2025 14:02:00 +0200
Український криголам Ноосфера вперше в історії забезпечує морські дослідження США.
Робота ведеться у водах навколо американської антарктичної станції Палмер.
Про це повідомляє РБКУкраїна із посиланням на пресслужбу Національного антарктичного наукового центру НАНЦ у Facebook.
Як Ноосфера забезпечує морські антарктичні дослідження США У НАНЦ розповіли, що українське наукове судно Ноосфера вперше в історії забезпечує дослідження в Південному океані на замовлення Національного наукового фонду США.
Український криголам Ноосфера фото facebook.com/AntarcticCenter Уже кілька днів наш криголам працює у водах навколо американської антарктичної станції Палмер, зауважили у пресслужбі наукового центру.
Антарктична станція США Палмер фото facebook.com/AntarcticCenter Уточнюється, що з борту Ноосфери дослідники зі США виконують свою програму морських досліджень.
На честь такої співпраці прапори обох країн підняли і на українському криголамі Прапори на Ноосфері фото facebook.com/AntarcticCenter і на антарктичній станції США.
Прапори на станції Палмер фото facebook.com/AntarcticCenter Наголошується, що це перша така місія не лише для Ноосфери, а й загалом для українського флоту.
Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий зауважив, що під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну дедалі актуальнішою стає співпраця з іншими державами в Антарктиці.
Український криголам біля американської антарктичної станції фото facebook.com/AntarcticCenter Це не лише наш внесок у розвиток світової науки та залучення додаткових коштів від іноземних партнерів, а й антарктична дипломатія, оскільки крижаний континент є важливою ареною світової геополітики, пояснив він.
Ноосфера під час роботи фото facebook.com/AntarcticCenter Зазначається, що наприкінці цього тижня Ноосфера має завершити місію на Палмері та з американськими колегами на борту вирушити до української антарктичної станції Академік Вернадський.
Там заплановані перемовини щодо розширення співпраці.
Допис Національного антарктичного наукового центру скриншот facebook.com/AntarcticCenter Четвертий антарктичний сезон Ноосфери Нагадаємо, у середині грудня 2024 року український криголам Ноосфера розпочав свій четвертий найбільш міжнародний антарктичний сезон.
Тоді флагман українського науководослідницького флоту вирушив із Кейптауна ПівденноАфриканська Республіка в Антарктику.
Згодом українське судно доправило експедиції до польської антарктичної станції Арцтовський та завітало на українську Академік Вернадський розташовану на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови Західна Антарктика.
Ноосфера доставила на Вернадський технічну команду для проведення невідкладних робіт з модернізації станції які були розпочаті ще до повномасштабного вторгнення.
Для здійснення робіт судно привезло на станцію багато вантажів не обійшлося і без смачних сюрпризів для зимівників і зимівниць свіжих фруктів та овочів, яких учасники річної експедиції не бачили вже впродовж кількох місяців.
Попереду в Ноосфери колаборації з Іспанією, Чехією та виконання двох проектів ЄС Горизонт Європа.
Наприкінці свого четвертого сезону Ноосфера має традиційно забезпечити перезмінку річних Українських антарктичних експедицій.
Читайте також, як минула найхолодніша за 6 років полярна зима біля Академіка Вернадського.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин