Історик з Гарварду пояснив, у чому сходяться Путін та Трамп
glavcom.ua
Wed, 22 Jan 2025 09:59:27 +0200
Заяви Дональда Трампа щодо територіальних претензій до Данії, погрози Панамі і заклик до Канади стати 51м штатом це явно імперська риторика.
Якщо новообраний президент США просуває такі меседжі, то це може легітимізувати територіальні зазіхання Путіна, про це у інтервю Главкому сказав історик Гарвардського університету Сергій Плохій.
Плохій наголошує якщо США мають претензії на якісь чужі території, то і якась інша країна може мати претензії на чиїсь суверенні території.
Це логіка Real politic.
З одного боку, явно це імперська риторика щодо Панами, Гренландії Главком.
Якщо США висувають такі претензії вустами минулого і майбутнього президента, то це фактично легітимізує також відповідні претензії Путіна.
Цінності Путіна і Трампа ті самі, підкреслив експерт.
Історик пояснює, те, що відбулося це публічна заява не тільки про зацікавленість США у Гренландії і Панамському каналі, це фактично претензія на ексклюзивний контроль над ними.
Йдеться про геополітичне протистояння проти Росії і проти Китаю.
Плохій переконаний, що Гренландія це майбутнє півночі світу в умовах глобального потепління, відкриття нових маршрутів, доступ до копалин.
Ключовим для США є контроль над Панамським каналом, адмініструванням якого займається компанія з Гонконгу, додає історик.
Водночас, хоч Трамп і маркує частини світу, де він бачить корінний інтерес США, це не означає, що там буде висадка якихось військ вже сьогодні.
Це означає початок якихось розмов про це.
І тоді раптом Америка не забирає Гренландію, але створює там якусь додаткову військову базу, наприклад.
Чи американська компанія замінює в адмініструванні каналу компанію з Гонконгу.
От це, скоріше за все, ціль реальна, підсумував Плохій.
Він додав, що все починається з підняття ставок, і саме це він бачить у заявах Трампа.
Нагадаємо, раніше обраний президент США Дональд Трамп висловлював бажання придбати острів та встановити над ним контроль, і він одержимий цією ідеєю.
Раніше Трамп опублікував карту США із двома новими територіями. Обраний президент США Дональд Трамп опублікував у соцмережі Truth Social карту Сполучених Штатів із приєднаними Канадою та Гренландією.
При цьому на зображенні відзначено лише дві столиці Вашингтон та гренландське місто Нуук.
Республіканці в Конгресі США підготували законопроєкт, що дозволяє обраному президенту США Дональду Трампу одразу після вступу на посаду розпочати переговори щодо купівлі Гренландії. Однак премєрміністр Данії Метте Фредеріксен у телефонній розмові з обраним президентом США Дональдом Трампом заявила, що Гренландія сама прийматиме рішення про свою незалежність. До слова, якщо обраний президент США Дональд Трамп все ж таки візьме під контроль Гренландію, на острів можуть зайти великі компанії з видобутку корисних копалин та палива.
Розробка надр острова може ввести планету у вир незворотної зміни клімату.
Останні новини
більше новин