Суд у США вирішить питання про продаж з молотка яхти російського олігарха за 300 млн доларів
www.rbc.ua
Wed, 22 Jan 2025 08:52:14 +0200
США звернулися до суду, щоб довести, що мільярдер Сулейман Керімов, який перебуває під санкціями, є справжнім власником суперяхти, заарештованої 2022 року після вторгнення Росії в Україну.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Bloomberg.
Яхта, утримання і страхування якої обходиться платникам податків США майже в 750 тисяч доларів на місяць, перебуває під вартою в СанДієго, поки тягнеться судова тяганина.
Уряд хоче продати її.
Але інший росіянин, який не перебуває під санкціями США, стверджує, що він є власником човна, і він намагається повернути його.
106метрова Amadea, яка має шість палуб і вертолітний майданчик і коштує від 230 до понад 300 млн доларів, була заарештована на Фіджі за запитом США.
Юридична боротьба виникла в результаті роботи цільової групи Міністерства юстиції KleptoCapture, яка опікується активами, включно з яхтами, літаками та елітною нерухомістю багатих росіян, на яких було накладено санкції через вторгнення в Україну.
Справа показує, з якими юридичними перешкодами можуть зіткнутися США та інші уряди, намагаючись конфіскувати та продати яхти та інші розкішні активи, повязані з багатими росіянами, які дали змогу Путіну вторгнутися в Україну 2022 року.
США, Велика Британія та ЄС запровадили санкції проти олігархів та інших осіб, обвинувачених у допомозі Кремлю, а західні уряди переслідують їхні яхти, приватні літаки та вілли.
США стверджують, що власником Amadea є Керімов, 17та найбагатша людина в Росії, з чистим капіталом близько 9,3 млрд доларів, згідно з індексом мільярдерів Bloomberg.
Але Едуард Худайнатов, колишній глава російського виробника нафти Роснефть, стверджує, що він є справжнім власником.
Адвокати Худайнатова і його Millemarin Investments стверджують, що він витратив 232 млн доларів на будівництво яхти і що вона належала йому весь цей час.
Міністерство юстиції стверджує, що Худайнатов лише підставний власник, покликаний приховати право власності Керімова на яхту, і не має законних підстав скаржитися на те, що з нею відбувається.
Судова справа Окружний суддя США Дейл Хо цього тижня проводить слухання у справі Худайнатова і з питання про те, кому належить яхта.
В урядовому вступі юристка Міністерства юстиції Рейчел Дауд сказала Хо, що докази покажуть, що Худайнатов замовив Amadea, а потім продав її 2021 року Керімову через посередників, після чого сімя Керімова використовувала яхту виключно.
Екіпаж визнав Керімових власниками, і у сімї були плани переобладнати судно, сказала Дауд.
Міністерство юстиції часто вилучає майно включно з цінними паперами, творами мистецтва, криптовалютою і навіть будинками та автомобілями, яке воно вважає доходами від злочину.
Але Amadea являє собою унікальну проблему, оскільки підтримка вартості суперяхти дорога справа.
Яхта, побудована в Німеччині з тиковими палубами, має басейн, вісім люксів і VIPкаюту з кабінетом і вбиральнею, згідно з yachtcharterfleet.com.
Також на ній є салон краси і кінотеатр.
Якщо США не вдасться домогтися конфіскації яхти, витрати на її обслуговування будуть втрачені.
Поки що уряду не вдалося отримати схвалення суду на продаж судна й уникнути фінансового ризику.
Якщо додати 5,6 млн доларів на ремонт у сухому доці, який США планували провести торік, загальна вартість для платників податків становила близько 20 млн доларів, згідно із заявою США на початку минулого року, і на теперішній час наблизиться до 30 млн доларів.
Уряд не встановив, що витрати на технічне обслуговування Amadea є надмірними, щоб виправдати негайний продаж судна, ухвалив Хо в червні, зазначивши, що витрати становлять лише малу частину його вартості і не є чимось незвичайним для такої яхти.
Коли Amadea була заарештована, США оцінили її вартість у 300 млн доларів або більше.
Незалежний оцінювач оцінив її справедливу ринкову вартість у 230 млн доларів.
Раніше повідомлялося, що гроші від продажу яхти Amadea переведуть Україні.
Останні новини
більше новин